Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az emberi tudo mekkora vakuumo...

Jozsefbubunuszi1 kérdése:

Az emberi tudo mekkora vakuumot kepes letrehozni? (Nyilvan egyenenkent valtozo)

Figyelt kérdés

Epitettem egy vizalatti fenykepezogep tokot.

A tokban letrehozott vakuum ertekebol szeretnem kiszamolni, hogy hany meterig vizallo. (kb)



2018. febr. 3. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
Semennyit. Te nem vákumot hozol létre, hanem mikor kitágul a mellkasod megnő a tüdő térfogata, ezzel együtt helyileg esik a nyomás. Mivel így kinti légnoymás nagyobb lesz, ezért bekényszeríti a levegő.
2018. febr. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
10 E-8 mbar nagy vákuumnak számít, 10 E-12 mbar körül van a csúcs amit létrehoztak. Ez 15 nagyságrenddel kisebb nyomás mint egy atmoszféra.
2018. febr. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 dq ***** válasza:
100%

Nem találok erre vonatkozó adatot :0


https://www.youtube.com/watch?v=ANVI04QmthE

Ez a fickó -0.9 relatív atmoszféráig (0.1 abszolútig) jutott a szájával, és -0.1 relatív atmoszféráig a tüdejével.


Egy nagyon kicsi tégelyt ki tud szipolyozni ennyire (mondjuk egy tüskét kiszívni), de egy nagyobb dobozt már nem.

2018. febr. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat. Megprobalom kicsit alaposabban vazolni az esetet.

Van egy kameratok. Ezen van egy szelep. Egy sima kerekparszelep, csak forditva van beszerelve. Tehat kifele jon a levego, befele viszont zarodik. Ezen keresztul kiszivom a levegot. A kulso nyomas ertelemszeruen nagyobb igy a szelep zarodik.

Nem egy tudovel egyszerre szivom a levegot. Szepen aprodonkent ahogy egy lufit fujunk.

Igy fokozatosan apro lepesekben szivom ki a levegot.

Ennek a maximum erteke erdekelne.

Annyit tapasztaltam, hogy eleg "jelentos" vakumot lehet igy letrehozni, mert a kemeny muanyak tok oldalai behorpadnak.

Vagy szerezzek valamilyen meromuszert es merjem meg ?

2018. febr. 3. 12:17
 5/7 A kérdező kommentje:

Kozben vegigneztema videot is. Hasznos volt. nagyjabol erre gondoltam. Annyi kulonbseggel, hogy egy onzaro szelep kozbe van ikatva. Igy egyszerubb dolgom van.

Beleraktam egy osszenyomott muanyak flakont a tokba(ez most a vakuumkamra) es a szelepen keresztul elkezdtem kiszivni a levegot. A palack elkezdett kitagulni. Teljesen nem tagult ki, de ugy erzem csak ido kerdes lenne, mert a szelepen keresztul nem tul nehez ellentartani a vakumnak.

Ugy szamolom a vizalatti tok gondnelkul kifogja birni a 10 metert.

A video hasznos volt. Koszonom.

2018. febr. 3. 13:19
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy gumicsővel próbálj vizet szívni jó magasról, mondjuk ablakban állva egy lenti vödörből. A max. magasságot (méterben) elosztod tízzel, kb. annyi atmoszféra.
2018. febr. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bár ennyi erővel azt is megtehetnéd, hogy a tok nyílására egy csövet teszel, a csövet bele vödör vízbe, és felemeled jó magasra, mintha egy tankból akarnál benzint szivornyázni. A magasság / 10 méter adja a nyomáskülönbséget atmoszférában.
2018. febr. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!