Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A sci-fik energiapajzsának...

A sci-fik energiapajzsának van valamilyen tudományos alapja?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy legalább valami elmélet, mint a lézer, fúziós és antianyag erőművek mögött.
2010. jún. 5. 14:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fegyver töltött részecskékkel lő akkor elektromágneses térrel ki lehet védeni. Mint a Föld mágneses tere a napszelet.
2010. jún. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De mik azok a töltött részecskék? A lézer tudtommal nem, a szilárdmagvas lőszerekről és rakétákról nem is beszélve. Ha ezek ellen nem hat akkor miértelme?

Az érőtér pajzsokkal mi a helyzet? Amik csak a gyors szilárd dolgokat fogják meg, de a sugárzás átmegy. Azokra van valami elmélet?

2010. jún. 5. 15:29
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A szilárd (fém) lövedékekre a mágneses erővel lehet hatni. Az Állítólag egyik részében acélmagvas lövedéket térítettek el erős mágnesekkel. A Star Trek filmekben igyekeztek olyan dolgokat kitalálni, amelyeknek van legalább elméleti alapja.
2010. jún. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Star trekben ha jól értelmezem oszcilláló szészecskesugarat használnak(ez megmagyarázná a frekvenciával kapcsolatos taktikai dolgokat). Tehát egy nagy energiájú részecskenyalábot oda vissza "tologatnak" egyfajta falat képezve a védeni kívánt terület körül. Az az ellenség részecskefegyverei ezért képesek részben egészben vagy egyáltalán nem elnyelődni, attól függően, hogy a frekvenciájuk(akár egy sima lézernél is) milyen viszonyban van a pajzs frekvenciájával. De lehet ez nagy hülyeség:D
2010. jún. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nos, olyan szintű elméletek nincsenek mögötte, mint az általad felsoroltaknak, mert igazából jelenleg nem foglalkoznak vele komolyabb kutatások, hogy ilyesmiket fejlesszenek.


De a sci-fikben gyakran igyekeznek valamilyen szinten értelmezhető, tudományosnak tűnő magyarázatot adni a dolgok működésére. Ezek tudományos szempontból nem igazán vizsgálhatóak, mert ahhoz kevés az információ, de zsánertől függően fontosak lehetnek az efféle eszmefuttatások.


Csakhogy én is hozzak példát:


A Mass Effect univerzumában a feltételezett (illetve ott igen is létező) sötét energiát használják fel, amely a sötét anyag árama során lép fel, és hozza létre az ötödik kölcsönhatást, a tömeghatást (innen a cím). Ezzel lehetséges vonzó vagy taszító hatásokat elérni, illetve meglévő dolgok tömegét növelni, vagy csökkenteni. Ennek segítségével képesek fénysebesség felett utazni, a vonzó kölcsönhatást használják fel mesterséges gravitációhoz, a taszítót pedig repülésre, vagy éppen védőpajzsok létrehozására.

2010. jún. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2010. júl. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ezzel most reklámozni akarod azt az oldalt? Vagy miért linkelted be?
2010. júl. 26. 20:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!