Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az oroszoknak és az ukránoknak...

Nagyepf_MacGyver kérdése:

Az oroszoknak és az ukránoknak mindig fölfüggetlen volt az elektromos hálózatuk?

Figyelt kérdés
Hallottam több helyen hogy fölfüggetlen.De youtubeon néztem orosz videókat és láttam földelt konnektort is

2018. jan. 11. 20:52
 1/9 P.O.C. válasza:
A földelés kiépíttetése a végfelhasználó dolga. A póznáról csak egy fázist és egy nullát kapsz, legyen az bármilyen ország.
2018. jan. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, csak marhára nem erről van szó. Földfüggetlen hálózat az, aminek nincs egy pontja sem földelve.
2018. jan. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

"láttam földelt konnektort is"

Amiben a föld érintkező talán a nullára van kötve. Vagy sehova.

2018. jan. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Joe.38 válasza:

Előttem szólóra , szólóhoz reagálva : láttál olyat? Sajnos én is. És vagyunk egy páran akik láttak ilyet. Sőt vannak akik érezték is. Sőt vannak akik belehaltak. Vannak nem szakemberek. Sőt az utcán, utakon történnek balesetek is.

Váltóáram az váltó áram. Feszültség és áramerősség meg agyon is vághat. Tehát a fejlődés főleg e technika terén nem kényszer, de jobb alkalmazni. Ma már földelés szükséges, jó és kell. Ma már FIRelé se nagy kunszt. Kismegszakító se drága, akár a dupla mely biztonság kedvéért a nullát is megszakítja. Azaz veszel egy öreg házat. Nem tudod mi hogy van érdemes átnézni, vagy átnézetni szakemberrel. Nem véletlen van üzemekben ahol elvileg kiépítést is lemeózták, átvették még is van éves ellenőrzés. Erre van szaki akinek pont erre van végzettsége és jogosultsága és az átnézésről kiad egy bizonylatot. Hatalmas költség akár 15 -20 ezret is elkér. Én azt mondom fillérek az élethez a család, gyerekek, nagymama, stb. hogy életben maradjon és biztos ne emiatt haljon meg. Azaz a védő "berendezések " ezért vannak, ezért vannak közbeiktatva,hogy véletlenül se történjen temetés. Koporsó, meg a temetés sokkal drágább.

2018. jan. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Joe.38 idézem váltóáram az váltóáram.

Hát az egyen veszélyesebb mivel elektrolizálja a véredet és buborékok keletkeznek benned.Rosszabb mintha búvár lennél.

És nem érzed annyira mint a váltót,tehát nem tudod hogy el kéne engedni a vezetéket.

2018. jan. 13. 13:22
 6/9 Wadmalac ***** válasza:

Azt hiszem, kár azon vitázni, melyik a veszélyesebb.

Mindkettő tud halálos lenni, csak részben más okokból.

A DC vízbontó és egyéb biokémiai hatása is igaz.

De az nem hogy nem érzed annyira.

Csak nagyon más érzés.

És nem finomabb.

DC körben nehezebb bent ragadni, mert nem másodpercenként 50-szer rángatja az izmaidat ellentétes irányba, hanem egyszer húzza görcsbe egyfelé. Tehát ha simán hozzáérsz, a görcs jó eséllyel elránt tőle, míg az AC lemerevít az adott helyzetben.

2018. jan. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 57310 válasza:
100%
Nagyon el vagytok tévedve a témában! A kérdező tudja, miért kérdezi. Semmi köze a védőföldelésnek a kérdéshez. Ugyanis a földfüggetlen hálózatnak semmi köze a földhöz. A konnektor bármelyik vezetékéhez nyúlva mezítláb sem ér áramütés. Mert csak az ott levő 2 vezeték között van potenciál különbség!!! Ott nem kötik földre az áramfejlesztőnél egyik pólust sem. Ezért nincsen egyetlen orosz elektromos terméken sem védőföldeléses csatlakozás. ( A jelen helyzetet nem tudom)De amikor Lenin elhatározta a villamosítást így csinálták. Itt nálunk van fázis, és nulla . És a legelső ponton ( még a biztosítékok előtt) összekötik a nullát, lakásba menő földelő szállal És a fázis-föld között is 230 volt mérhető.
2020. ápr. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést annak idején meg akartam válaszolni, úgy, hogy felfrissítem a hallottakat. De ez nem sikerült, mert a korabeli szovjet szakirodalmat valószínűleg átnézte egy KGB-s, nehogy lényegi információk szivárogjanak ki. :D Azt tudtátok, hogy a szocializmusban kiadott turistatérképeken voltak szándékos hibák, nehogy a NATO kommandósai vegyenek egyet a trafikban, és annak alapján találjanak el A-ból B-be? Aztán meg elfelejtettem visszanézni ide.

Annyi azért kiderül, hogy ők az olyan hálózaton, ahol max 1 km összefüggő kábelhálózat volt, ott a kapacitív áram veszélyességét elhanyagolták. Ez olyan értelemben meglepő, hogy a magyar szakirodalom meg azt mondja, 250 m egybefüggő kábelhálózatnál már halálos áramütést lehet kapni. Most ugye arról beszélünk, hogy az ember megérinti a fázisvezetőt szigetelt csillagpont esetén (illetve hibás berendezés testét).

Ezzel együtt is náluk az iparban 150 V-nál nagyobb fázisfeszültségű hálózatban szigetelt csillagpont esetén is földelni kellett a készüléktesteket. Lakásban, hasonló helyen száraz szigetelő padlónál (fa) meg 220 V fázisfeszültségnél még nem. Ugyanakkor alkalmaztak földelt csillagpontú, nullázott hálózatokat is - ki tudja, hol. Az 50-es évek elején.

2020. ápr. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az orosz hálózat sem földfüggetlen, csak nem 230/400V-os hanem 127/220B-os (az orosz ábcben a B felel meg a V-nek). Ez azt jelenti, hogy a 220V-os konnektor bármelyik sarka 127V-ra van a földtől, tehát sokkal kisebbet üt, mint a felénk szokásos elrendezés. Részben ez az oka a szokatlan érintésvédelmi megoldásaiknak.
2021. márc. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!