Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Biztosítékhuzalt lehet kapni?

Nagyepf_MacGyver kérdése:

Biztosítékhuzalt lehet kapni?

Figyelt kérdés

Van 1 halom kiégett biztosítékom.Kidobni nem fogom őket mert rögeszmém,kényszerbetegségem hogy semmit sem dobok ki.

Patkolni meg nem fogok mert nem vagyok részeges ács



2017. dec. 28. 08:06
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Veszel sodrott vezetéket, szétszeded, felhasználod.

Csak nehéz jól méretezni... nem igazán ajánlom.

Eleve egy normál biztosíték homokkal van töltve - ez is kimarad belőle, ha felújítod.

2017. dec. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

Hogyne:

[link]

A postás ahhoz a házhoz vigye, ahol WC papír van a szárítókötélen?

2017. dec. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Míg egy gyári 10 A-es Diazed betét katalógusadata 400 V-on 50 kA megszakítóképesség, addig az angol szabványmagyarázat szerint ez a cserélhető huzalos patron csak 240 V-on is csak 1-2 kA.

Azért az olvadóbiztosító dizájnolás is egy szakma, már 50 éve is a Diazed ezüstszálas volt wolfram segédszállal, illetve a lomha karakterisztikájúban középen egy ötvözet cseppel.

2017. dec. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 EagleHUN ***** válasza:
100%

Miből gondolod hogy az ilyen megoldás nem számítana hivatalosan is patkolásnak?


Még ha külön erre a célra gyártott és árult biztosítékhuzallal csinálod is meg és emellett az eredmény úgy is néz ki és annyit is tud mint az eredeti.


Ha baj lesz (tűz, haláleset stb...) és egy vizsgálat során rájönnek hogy "újracsinált" a biztosíték az újracsinálót fogják keresni, mert ő lesz a felelős. Miközben egy valódi gyárinál ez fel sem merülhet.


Nem olcsóbb venni egyet mint ezzel vesződni és közben a felelősséget is átvállalni?


Nem akarod kidobni? Ok, valami mást is lehet belőle csinálni. Biztos nagyon szép kreatív dolgokat lehet belőle készíteni, pl nyakláncot...írja le mindenki mi mindent még...

Ez is újrahasznosítás. A fémdoboz nyitókból is készülnek karkötők, nyakláncom. Sörös, boros üvegekből fényáteresztő falak stb...

2017. dec. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Első válaszoló próbálkoztam sodrott rézvezetékkel,1 szál kb 4 amperes.Csak sokban függ a vezeték típusától valamikor elolvad,valamikor elég,stb.

Amit megbízhatóan tudtam használni az kilapított cink-vagy ónszalag.

2017. dec. 28. 19:08
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a valódi kérdés az lesz, hogy gondatlanságból, vagy pedig előre megfontolt szándékkal.
2017. dec. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A lakásnak van normális biztosíték a fázisnak csak a nullát patkoltam meg mert annak is tettek.

Hogy mi értelme a nullaágat biztosítani nem tudom.

És az újragyárott biztosíték nem fog senkit megölni mert csak a labortápomnak használom és rajtam kívül a házban senki sem használja a labortápot mert be sem tudják kapcsolni :D

2017. dec. 29. 11:12

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!