Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hidraulika munkahenger működés...

Hidraulika munkahenger működése útváltóval, tartállyal hogyan?

Figyelt kérdés

Helló!

Szinte semmit sem tudok a hidraulikáról.

Ha van egy kettős működésű munkahengerem, amin 2 csatlakozó van, "húz és tol is", azt hogyan tudom működtetni? Szóval:

Ha van egy hidraulika szivattyúm, az beszívja a tartályból az olajat és továbbnyomja az útváltónak. Eddig tiszta.

Ez után mit jelent az, hogy 3 útváltó? stb

-Az útváltó munkacsatlakozójára van kötve a szivattyú nyomó ága.

-Az útváltóból 2 irányba mehet az olaj tovább? Akkor ha ez a kettő rá van kötve a munkahengerre akkor az nem mozdul semerre természetesen. hogy kerül az olaj a munkahengerből a tartályba? ilyenkor 2 db "3 utas" útváltót kell használni? vagy van olyan hogy 4 utas? Mert ha pl az útváltót ráállítom hogy a henger kinyomjon, akkor ami benne van olaj a "visszahúzásnak" azt a tartályba hogy vezetem vissza? Hogyan lehet ezt össze kötni vagyis hogy szokták? Lehet olyat hogy egy karral működtetem oda vissza a munkahengert?

Kerestem leírást, tananyagot a neten de nem találtam. Esetleg ha tud linket, magyarázatot, PDF et nagyon hálás lennék



#szelep #hidraulika #útváltó #hidraulika szelep #hidraulika útváltó #hidraulika útváltó szelep #hidraulikus munkahenger
2017. nov. 6. 23:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Mondjuk nézd meg itt:

[link]

9.58. ábra és környéke, de hasznos végigolvasnod az egészet

2017. nov. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kulcsszó: útszelep vagy mágnesszelep.

Próbáld guglival így idézőjelekkel: "útszelep"


+

[link]

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=vY_bguSNgSc

[link]

2017. nov. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Gábor t ***** válasza:

Szia. El mondom, nagyon egyszerű.

Neked kell egy 4/3-mas utváltó, ami anyit jelelt , hogy négy csatlakozásod van, és a szelepnek három állása. Alapból közép állásban van (ez csak egy lehetőség) ilyenkor az olaly a tartályba megy vissza P-T, P a nyomás a szivattyu ága, a t pedig a tartájt jelenti, és van az A meg a B csatlakozás a munkahenger két oldalára.

Ha az útválton a kart pldául előre tolod, ezzel a tolattyút a szelepben elmozdítod, p-a b-t Ez annyit tesz , hogy a szivattyú olaja a munkahenger egyik (a) oldalába megy és el mozdítja a dugattyút, a másik oldalábol a dugattyú másik fele felől az olaj (b), az útváltón keresztűl a tartályba megy.

Ha magad fele húzod a kart akkor p-b a-t .. a munka henger dugyattyuja a másik irányba mozdul.

Probáltam úgy írni, hogy minél világosabb legyen, remélem sikerűlt.

2017. nov. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!