Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen gyorsan tágul az...

Milyen gyorsan tágul az univerzum?

Figyelt kérdés
2017. aug. 18. 19:06
 1/6 spectator ***** válasza:
Nem egyenletesen tágul, a távolabbi égitestek gyorsabban mozognak. Úgy rémlik, Hubble-állandó alatt lehet többet találni.
2017. aug. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
kösz
2017. aug. 18. 19:42
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
szerintem nem tágul, hanem állandó a nagysága, legfeljebb a mi technikánk nem képes felfogni, vagy leírni a méretét a végtelen kifejezésen kívül..
2017. aug. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
hmm hát ki tudja
2017. aug. 18. 19:58
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem se tágul, de én csak egy laikus vagyok. A tudósok azt mondják tágul, ezért azt kell elfogadni. Persze bebizonyítani nem igen tudják, de sajnos én sem az ellenkezőjét. :)
2017. aug. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Megaparsec-enkent 68km/s sebeseggel.


A tagulas maga a ter tulajdonsaga, ez azt jelenti, hogy minden tetszoleges terben felvett pont kozott minden idoegysegben ujabb es ujabb ter jelenik meg (a fenti erteket leosztod a tavolsaggal es megkapod hogy ket pont kozott mennyi "tavolsag" jelenik meg.


Ezt kis leptekben az atomok kozotti vonzas lazan legyozi - par millio fenyevig a galaxisok kozotti gravitacio erosebb, de utana mar a ter tagulasa legyoz mindent, csak a feny tud meg eljutni hozzank ez bizonyos tavolsagbol - utana mar a tagulas legyozi a fenyt is. Kvazi egy egyre zsugorodo buborakban elunk - ezen a buborekon kivulrol semmi nem juthat el hozzank, se feny, se egyeb informacio. Es a tagulas gyorsan, tehat a buborek egyre kisebb lesz. Kesobb, sok-sok-sok evmilliard mulva a tagulas olyan gyors lesz, hogy az akkori Andromeda+Tejut rendszer egyuttese lesz az osszes feny, ami lathato lesz. Az akkori elolenyek mar sohasem tudhatjak meg, hogy volt osrobbanas, se azt, hogy tagul az univerzum. Ok egy sotet es hideg uressegben lesznek ahol az o galaxisuk lesz az egyetlen, es semmilyen modon nem tudhatjak majd meg, hogy rajtuk kivul is letezik mas galaxis.

2017. aug. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!