Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az álmokban a reakciók,...

Az álmokban a reakciók, érzelmek mennyire felelhetnek meg a valóságnak?

Figyelt kérdés

Például álmodtam egy olyat, hogy lelőtték az egyik családtagomat a szemem láttára.

És akkor valami borzalmasat éreztem, de aztán felébredtem.

Lehet, hogy a valóságban is ilyet éreznék?


2017. aug. 10. 09:24
 1/2 Wadmalac ***** válasza:
86%

Lehetséges.

Az érzelmi reakciók az álomban (legalábbis nálam)annyira valódiak, hogy még felébredve is sokáig nyomot hagynak.

Persze nem lehet tudni előre, hogy ébren adott szituációban ugyanúgy reagálnál.

2017. aug. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Elvileg az álmokban olyan érzések,reakciók,átélések vannak amiket már egyszer átéltél.


Mondok egy egyszerű példát, ha valaki még sose feküdt le senkivel sem, akkor nem is fog olyat álmodni ahol éppen szeretkezik valakivel mivel az agyad nem tudja milyen érzés az, más szóval nem tudja elképzelni.


Amit te álmodtál hogy elveszítetted az egyik családtagodat azért éreztél szörnyű érzést mert már tapasztaltad más formában pl. eltört vagy elromlott valami dolgod vagy összetört stb...ilyenkor az agy ezt az érzést rakta be de valószínű hogy csak hamis érzés volt.

2017. aug. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!