Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megfelel a valóságnak az,...

Megfelel a valóságnak az, amit ide leírtam?

Figyelt kérdés
,,- Nemrég felkeresett minket egy másik Tóth-házaspár a tizenhat éves lányukkal. Kezükben egy DNS-teszt eredménye volt, amiben az állt, hogy a lányuk DNS-e se az anyával, se az apával nem egyezik. Ez a lány éppen egy napon született a maguk lányával, mindössze három perc különbségel. De ez még nem minden, azt a lányt Tóth Angélának hívják. - Amikor Angyalka - nézett rám - tizenhatévvel ezelőtt megszületett természetesen vért vettünk tőle. Felmerült bennünk a gyanú, hogy azt a másik lányt véletlenül elcserélték még itt a korházban. Átnéztem az akkoriban született gyerekek aktáját és az, hogy a lányok egyszerre születtek és hasonló a nevük, arra késztetett, hogy összehasonlítsam a lányuk és a másik házaspár DNS-ét."
2017. júl. 20. 18:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez micsoda?
2017. júl. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi nem néztük át az aktákat. Tehát fogalmunk sincs. Lehet valóság, lehet mese.
2017. júl. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Egy részlet a történetből amit írok.

Amúgy arra értettem, hogy a hihető-e: az orvos engedély nélkül csináltathat-e DNS tesztet, a vért olyan sokáig tárolják-e, tehát nincs-e valótlan a tényekben.

2017. júl. 20. 19:22
 4/10 anonim ***** válasza:
Inkább amikor felkeresik kérjenek akkor DNS-t a teszthez. :) Kevesebb hibalehetőség és a belső vívódás is drámaibb. :)
2017. júl. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ja, így már világos.


"megszületett természetesen vért vettünk tőle."


Nem vagyok benne biztos, hogy újszülött gyerektől egyből vért vennének, hacsak nincs valamilyen betegség gyanúja. De ha mégis, azt nem tárolják tizenhat évig, így ezt itt megemlíteni nem látom sok értelmét.


"Átnéztem az akkoriban született gyerekek aktáját"


Hogy jutott hozzá egy ilyen aktához? Ez tudtommal személyes információ, idegenekről nem adhatnak ki ilyen adatot, főleg nem egy egész aktát.


Reálisabb, hogy utánanézett a korabeli újságokban, ott szokott lenni "a héten születtek" rovat.

2017. júl. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod.

Az aktákat illetően: ő a kórházban dolgozó orvos, így hozzá juthat, nem?

2017. júl. 20. 19:43
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor azt hiszem igen.
2017. júl. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én kicsit átalakítanám a történetet. Az orvos először a másik házaspár és lányuk vércsoportja miatt gyanakodjon, mert az eltérő (a szülők vércsoportja alapján csak bizonyos vércsoportú gyerekük lehet, a volt sulimban volt egy szegény lány, aki biológia jött rá ennél a tananyagnál, hogy az anyja félrelépett és más az apja). Rájöhet bárhogy, például kivizsgálás során, stb. Ezután már el tud kezdeni gyanakodni és beszélhet a szülőkkel, hogy DNS tesztet készítsenek, amiből már ki tud derülni elcserélték a gyerekeket. Így már simán elkezdhet nyomozni, hogy kivel cserélheték el a gyereket.
2017. júl. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat.

Ez jó ötlet csak így az orvost helyezbén előtérbe

2017. júl. 21. 10:01
 10/10 anonim ***** válasza:

"a volt sulimban volt egy szegény lány, aki biológia jött rá ennél a tananyagnál, hogy az anyja félrelépett és más az apja"


Szegény lány :(

2017. júl. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!