Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Így létre lehetne hozni...

Így létre lehetne hozni lebegő betont, lebegő szilát, és lebegő fémgerendákat?

Figyelt kérdés
nem tömör anyag lenen valójában, hanem kis mikroszkopikus buborékok alkotnák. A buborékokban vákuum lenne, tehát tulajdonképpen kis zárt üregek lennének, de nem lenne benne levegő. Minél kijjebb haladnánk a széle felé, úgy az egyes "buborékok" tartalmaznának egy kis levegőt, de jóval gyengébbet, mint a szabadtéri levegő, nehogy a buborékokat elválasztó fal sérüljön a nyomástól. Minél kijjebb lennénk az anyag külső felületéhez, széléhez, annál nagyobb lenen bennük fokozatosa na nyomás. Tehát olyan lenne, mint egy hungarocell lap, ahol a hungarocell darabkák a hézagok lennének. A hézagokat nagyon vékony fal választaná el, és a nyomás a hézagokban nulla lenne, csak kifelé haladva erősödne kicsit. A legszélső hézagocskákban akár szabadtéri nyomás is lehet. De így elérjük, hogy szinte teljesen üreges legyen az anyag, illet benne nincs levegő. Tehát gyakorlatilag az anyag lebegne a levegőben :) Ilyen technikai megoldást lehetne használni repülőgépek esetébe, vagy a repülő autók megtervezésében. Mivel az autó könnyebb lenne, akkora sérülést sem tudna okozni karambol esetén.
2017. júl. 27. 12:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
38%
Nem.
2017. júl. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Pedig igaza van az előzőnek!
2017. júl. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Segítek kérdező, ha a számtan megy valamennyire.

A "lebegés" egy egyszerű jelenség. Adott egy anyag valamekkora térfogattal. Ezért van tömege, súlya, tehát megy lefelé. Csakhogy a közeg, amiben megy le (itt levegő) ismert sűrűségű, amelyben van a magasságkülönbségek hatására felhajtóerő. A feladat tehát az, hogy keress olyan alakzatot, amely e kritériumoknak eleget tesz, kiszámítod a falvastagságot a szüksége szilárdsághoz, máris kész.

Konkrétan itt levegő (1,3 kg/m^3) és szilikát (2-3 kg/dm^3), vas (nagyjából kétszer ennyi), vagyis úgy 2-5 ezerszeres eltérés van. Egy köbméternyi vas legyen 1,3 kg körül és ne roppanjon össze. Az már részletkérdés (persze a stabilitáshoz lényeges), hogy belül milyen a szerkezet.

2017. júl. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Akkor ne betonról beszéljünk! Induljunk el a könnyű és nagyon erős, nagy teherbírású anyagoktól! Pl fémek, vagy egyéb műanyagok, vagy... hát leginkább FÉMEK! vagy karbonszálas akármik! Mindegy! A lényeg, hogy ezek a zárt üregek kicsik lennének, de az üregek fala még vékonyabb! tehát mint pl egy 10 cm-es szappanbuborék, és annak falának vastagsága! Igen, az üregek fala mindenhol ilyen vékony lenne! Vékony és rugalmas! Akár pár száz nanométer vastagságú! De a zárt hézagok kb 0,1 mm-esek lennének! És mivel LÉGÜRES TÉR lenne bennük, a vékony falat nem nyomná szét semmi! Egy 10 centi vastag gerenda belsejében tehát ezek az üregek légüresek lennének! De kifelé haladva, pl a szélső 2 cm-en, már lenne bennük egy kis nyomás! De csak alig valami! Az annál kisebb lévőben egy kicsit több, és így tovább... A legszélső "felületi" buborékok pedig alig lennének nagyobb nyomásúak, mint a külső tér. Így a égnyomás nem tudná őket szétnyomni, bármilyen vékony is a faluk. Így létrejönne egy "fémhab", ami nagyon légüres!
2017. júl. 27. 17:58
 15/21 A kérdező kommentje:
Csak mert ha ilyen szuperkönnyű "fémhabot" létre lehetne hozni, akkor ilyen technikával létre lehetne hozni lebegő kocsikat. Vagy ha nem is lebegőket, de szuperkönnyűeket, amikben kb. az ember meg az üzemanyag adná a lényegi tömeget. Ez hatalmasat lendíthetne a technológián.
2017. júl. 27. 18:12
 16/21 A kérdező kommentje:
És hogy hogyan valósítanák meg ezt az anyagot? Arra is van ötletem!! Van egy vákuumkamra! Abban elhelyezünk egy kis mennyiségű bizonyos anyagot. Aztán ezt az anyagot melegíteni kezdjük! De nem megolvad! NEM! Hanem felhabzik!! Vagy mégjobb! Bizonyos anyagot folyatunk hozzá, akár savat, amely hatására az anyag felhabzik! De a gázt elszívjuk, a buborékokból pedig egy idő után a képződött gáz kidiffundál! Azaz (szinte) légüresek maradnak a buborékok!
2017. júl. 27. 18:18
 17/21 anonim ***** válasza:

Figyelj, kérdező, ezekről írtunk olyan 10-zel ezelőtt.

Olvasd már el...

vannak ilyen kísérletek, léteznek elég könnyű anyagok... de még nem lebegnek.

Amikor meg majd fognak, ahhoz nem lesznek elég erősek, hogy bármit is elbírjak, saját magukon kívül.


Nem rossz az ötleted, lehet is valamit kezdeni vele - de nem úgy, ahogy te gondolod.

2017. júl. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Mostmár lepihenhetsz.
2017. júl. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
#9 Ha feltalálnának egy anyagot, ami nem engedi átdiffundálni a hidrogént, meg semmilyen gázt, akkor meg van oldva ez a probléma! Pl. a szigetelő legyen egy elektromos tér! Melyben annyira sűrűn helyezkednek el az elektronok, hogy nem engedik átdiffundálni a hidrogént! Sőt, most figyelj, most jön a lényeg! vegyük azt, hogy engedné! De ez az elektromos erőtér fogja a bediffundálni kívánt hidrogén atomokat, és begyűjti, a térbe! És immár a hidrogén atomok is szigetelőrétegnek számítanak majd! A hidrogén szigeteli a hidrogént! Nem lenyűgöző? vagy például a szigetelőréteg lehetne egy lézerfelület! A lézer maga nem érintkezik a felülettel, de egyfajta "fotonáramlást" eredményez! ennek hatására a sok foton egyszerűen szétszedi a bediffundálni kívánt hidrogénatomokat! Ez egy ilyen szupererős, de akár egy atommagnál is vékonyabb, lézerfelület lenne, ami akár egy egy betonfalat is átvágna, de mivel nagyon vékony, így végül pl csak annyi energiát kéne belefektetni, mint egy közönséges izzóba!
2017. júl. 27. 20:15
 20/21 EagleHUN ***** válasza:

"Ötletes, hogy legyen csak bent vákuum és kijebb egyre több levegő, de még sokkal nehezebbé teszi az egészet előállítás szinten."


Erre azért lenne 5letem.

Egyforma méretű összeilleszthető gél darabokat készíteni de különböző beltartalommal.

Gyakorlatilag legókockák, melyekből összerakod ami kell. A vákuumosabbak kerülnek a magba, és kifele haladva egyre kevésbé vákuumosak kerülnek. Sőt akkor már középre nem is kellenek ilyen kockák a szerkezet körülölelhet egy vákuum teret is.

Tessék itt az egyszerű technológia mellyel akár megvalósítható is lenne.

(Most eltekintettem attól hogy az aerogél nyitott és nem zárt, azaz ezzel pont nem megvalósítható.)

2017. júl. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!