Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mikor fogunk visszatérni a...

Mikor fogunk visszatérni a Holdra?

Figyelt kérdés

Sokan még manapság is az emberiség legnagyobb eredményének nevezik a Holdraszállást, pedig azóta már sokkal fejlettebb a technika, meg minden. Lassan 50 éve lesz az első Apollo-küldetés időpontja.


Szerintem a logikus következő lépés egy Holdbázis lenne. Olyasmi, mint most a Nemzetközi Űrállomás, csak ez egy kis épület lenne a Holdon, ahol űrhajósok élnek.



2017. júl. 7. 22:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%

Akkoriban óriási pénzeket öltek a dologba, hiszen tulajdonképp egy verseny volt és komoly presztízskérdés.

Jelenleg viszont ott tartunk hogy mi értelme lenne dollármilliárdokat ölni a dologba, mit nyernénk most egy Holdutazással?

2017. júl. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%
A közeljövőben biztos nem, hiszen semmi értelme nem lenne, mert már ismerjük. A Hold haszonelvű kiaknázása (bányászat) pedig nem lenne gazdaságos. Nem véletlen, hogy Mars-expedíciókat terveznek inkább. Abban van perspektíva. Hosszabb távon terraformálni lehet azt a bolygót, míg a Hold ilyen tekintetben használhatatlan, olyan akár egy fáskamra a házad mellett.
2017. júl. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

"mit nyernénk most egy Holdutazással?"


Több tapasztalatot a más égitesteken való túlélésről. Kövezzetek meg, de szerintem az űrutazás egy alapvetően fejlettebb és haladóbb szellemű életforma, mint a Földön való rostokolás. Az Univerzum odakint vár minket, tele van mindenféle égitesttel, lehetőségekkel, kalandokkal. Ha nekem felajánlanák a lehetőséget, hogy elmehessek egy ilyen útra, akkor egyből mennék! A jövőnk abban van, hogy felfedezzük az Univerzumot.

2017. júl. 7. 22:43
 4/11 A kérdező kommentje:
Az első Holdutazás 1969-ben történt. Azelőtt 50 évvel, 1919-ben mi volt? Szinte 19. századi technika, fából készült repülőgépek, elektromosság csak a nagyobb városokban, kezdetleges elektroncsövek. Most újabb 50 év telt el, és elvileg egyre gyorsabban fejlődik a technika, még se értünk el hasonló drámai ugrást.
2017. júl. 7. 22:45
 5/11 anonim ***** válasza:
41%

"Több tapasztalatot a más égitesteken való túlélésről"

Ha már egyszer ismertek a Hold körülményei, akkor egy Holdutazás árának töredékéért lehet azt szimulálni is. Nem jutnánk azzal plusz ismeretekhez hogy még egyszer odamegyünk. Csak plusz költség és plusz kockázati lehetőségek.

Ha kalandot akarsz, a következő cél a Mars, de azt már tervezik is.

2017. júl. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként az univerzumot miért írod következetesen nagy U-val? EZ azért elgondolkodtató, és nem te vagy az egyetlen... Kicsit mintha többet látnátok bele, és ezt magatok sem veszitek észre... Érdekes.
2017. júl. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az Univerzum a komplett világunk, ezért egy földrajzi névnek tekintem, mint a Föld vagy Hold szavakat.
2017. júl. 7. 22:54
 8/11 anonim ***** válasza:
80%

Az oroszok és a japánok már készülnek a Holdraszállásra 2030-2031-re:

[link]


[link]

2017. júl. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
35%

Van azért fejlődés, hiszen a korábbi versengést felváltotta a kooperáció, pl. a nemzetközi űrállomás esetén.

Az is viszonylagos, hogy visszaesett e a világűrrel kapcsolatos törekvésünk, mert ugyan az lehetséges, hogy az eredmények nem olyan látványosak, mint a Holdra szállás és az is bizonyára igaz, hogy kevesebb pénzt fordítanak újabban erre a célra, de nem szabad elfelejteni, hogy az űrtávcsövek kihelyezésével és használatával mennyit profitált a tudomány,

[link]

Vagy azt, hogy a műholdas kommunikációt mennyire széles körben használjuk.

Arról is olvastam, hogy egyes cégek már tervezik a nagyközönség számára az űrutazás megvalósítását üzleti alapon, ami arra utal, hogy az űrsikló katasztrófája, ami erősen visszavetette, hátráltatta az olyan jellegű fejlődést, amit hiányolsz, csak ideiglenesen hatott.

Mindenki szeretné azt, amit írsz, de be kell látni, hogy már az űrbe kijuttatni egy egyszerű eszközt is irtózatos összegbe kerül. Itt is lehetséges az előrelépés, vannak figyelemre méltó törekvések, hogy csökkentsék a költségeket és ha ez sikerül, amire komoly esélyek vannak, akkor meglódulhat az ilyen irányú tevékenységünk az űrkutatásban.

2017. júl. 8. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
58%
"Most újabb 50 év telt el, és elvileg egyre gyorsabban fejlődik a technika, még se értünk el hasonló drámai ugrást." - pont a technológia fejlődése miatt vált lényegtelenné az emberi jelenlét nagyon sok küldetés során. Ezzel pedig az is együtt jár, hogy a küldetéseknek visszatérniük sem kell soha, mert a gépeket nem zavarja, hogy ott pusztulnak, és családjuk sincs.
2017. júl. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!