A robotokat milyen nyelvvel programozzák?
Egy egyszerűbb ipari robotot pl létradiagrammosan is lehet.
Vagy újabban "betanítják".
PLC - programozással is lehet elég jó robotokat csinálni.
Az önálló döntésekre és megoldásokra képes robotoknál már teljesen más.
Ott már akár lehet speciális mesterséges intelligencia programozásra fejlesztett nyelv is. És ehhez erős PC is kell bele.
Vagy csak egyszerűen valamely C nyelv változat (C++, C#) vagy hasonlóban írják meg az alaprogramot úgy hogy mellé írnak egy nagy "megoldási" adatbázist.
//Azaz ha x123 a szituáció (az érzékelői alapján) -> akkor y123 a megoldása. Vagyis nagyjából minden eshetőségre felkészített robotok is lehetségesek.//
(Erre elég gyengébb pc is, vagy tablet, banana pí stb....)
Az ipari robotoknak megvan a saját programozási nyelvük, ami gyártónként eltérő lehet, de alapvetően a CNC gépek programozási módjaira épül. Hogy ennek melyik pc programnyelv a hordozója, az szinte lényegtelen, mert annak igazán nincs köze a robot mozgásának programozásához, az egy magasabb felhasználói felületen történik. A modern programozások iránya az, hogy ez a felhasználói réteg szükségtelenné tegye magának a programnyelvnek az ismeretét.
De ettől még mindnek van saját közvetlen programozási nyelve is.
A Fanuc robotok programozási nyelve pl. egy C-re alapuló Karel nevű nyelv.
Ha magad építesz robotot, akkor elég bő választék áll rendelkezésedre, hogy ezt hogyan valósítod meg. A leggazdaságosabb verzió egy Arduino használata a vezérlésre, azt pedig állíytólag nem nehéz programozni, nekem az elavult TurboPascal emlékeimmel azért izzadtságos lenne, mert ez is C++ alapú.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!