Egy egyemeletű házban mennyire fontos, hogy az alsó szinten a falak ugyanott legyenek, mint a fölső szinten?
Nem építésznek tanulok, csak tervezgetem álmaim otthonát éppen hobbiból. Érdekelne, hogy mennyire van ebben szabadságom, hogy a falakat hova pakolásszam. Rakhatok például oda szobát fönt, ahol alul abszolút nincsen fal, mert a konyhát házon belül nem elválasztva, hanem nyitottnak képzelem? És rakhatok oda wc-t fölül, vagy fürdőszobát például, ahol alul az ellenkező oldalon van, vagy csak simán tök máshol? Pl a külső falai a két wc-nek akár derékszöget zárnának be egymással, vagy esetleg, ha arra szottyanna kedvem, az emelet közepére?
Előre is köszönöm a válaszokat!:)
Az ilyen kérdések megválaszolására a statikus mérnök hivatott. Az ő feladata, hogy a megrendelő és az építész által megálmodott épület statikai paramétereit kiszámítsa, és megállapítsa, hogy az elképzelt építészeti megoldás a gyakorlatban kivitelezhető-e.
Épületet tervezni nem egyszerű dolog. :-)
Az épület szerkezetétől is függ, miből milyen technológiával épült, tehát tervezési kérdés.
De általlában a főfalak amiken a tetőszerkezet is nyugszik, nem csak az emelet, nem nagyon mozgathatóak el. Vagyis ezek a földszinten és emeleten is ugyanott lesznek, de lehet tervezni vele hogy hol legyen.
A sima válaszfalak meg kb ott lehetnek ahol akarod.
Persze ilyenkor az emeletre érdemes könnyűszerkezetű válaszfalakat rakni.
Statikussal, építésszel megbeszélni mi a cél mit javasolnak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!