Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Nem rossz dolog a globalizacio...

Nem rossz dolog a globalizacio gazdasagi/penzugyi szempontbol?

Figyelt kérdés

Marmint arra gondolok, hogy ha egy eros gazdasag valami miatt nem teljesit jol/valsag kovetkezik be az magaval rantja az egesz vilagot, nem? Illetve tulsagosan fuggnek az orszagok egymas gazdasagatol a jelenlegi helyzetben.

Esetleg valakinek van par gondolata errol? Elonyok/hatranyok?



2017. jan. 29. 12:52
 1/8 EagleHUN ***** válasza:
100%

Amiből van és elő lehet állítani helyi szinten azt kell megvennie az embereknek hogy csökkenjen ez a függés.

Még akkor is ha 10-20-100ft-al többe kerül, de hosszú távon az egész társadalomnak megtérül ez a befektetés!

Erősödik a helyi gazdaság, csökken a függés a világtól.


Környezetvédelmi szempontból sem rossz ha nem kell odavinni valamit ami amúgy is van.

2017. jan. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

gazdasági szempontból mért lenne rossz az, hogy mindenki azzal foglalkozik amihez ért és azt olyan hatékonyan csinálná amennyire csak lehet? Pont hogy jó lenne ha tökéletesen tudna működni.


Előny: nő a hatékonyság, olcsóbban juthatsz hozzá a számodra szükséges termékekhez, együttműködésre kell törekedj a szomszédaiddal.

Hátrány: nő az adott ország kiszolgáltatottsága, egy válság rád is hatással lesz akkor is ha nem nálad következik be, nagyban átalakulnak egy adott országban elérhető munkahelyek(ha valamelyik másik ország jobban tud valamit akkor nálad olyan munkásra már nincs szükség)



Konkrét példa: sírunk, hogy bezárták Magyarországon a cukorgyárakat de közben meg az van, hogy (nagyságrendileg jó lesz az adat) 150-200 ezer forintot kell adni a cukorrépa-termelőknek hektáronként, hogy legyen esélyük profitra. Nem jobb lenne ha dolgoznának valami mást és nem kerülne évi 4 milliárdba a támogatásuk?

2017. jan. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem rosz dolog. Válságok mindig lesznek teljesen mindegy milyen nagy a gazdaság. Ez természetes része a gazdaság fejlödésének. Minden gazdasági újra szervezödés gyakorlatilag egy válság. És globalizacio nélkül lényeges alacsonyabb lenne az átlag szinvonal. Kisseb verseny. Kevésbé hatékony termelés stb
2017. jan. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A globalizációnak vannak pótolhatatlan előnyei: pl. nemzetközi összefogás nélkül a nemzetközi űrállomás (vagy egy hasonló) még ma se lenne fönn.


Ezen kívül vannak komoly hátrányai is - ezek viszont nem végzetesek, kiküszöbölhetők. Ilyen pl. az államok fölötti hatalom, de ez szintén nemzetközi összefogással ellensúlyozható.

2017. jan. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hat azert itt nem arrol ertekeztek amire en gondoltam.


A 2008-as valsag kifejezetten amerikai problema volt foldrajzi szempontbol - a nagy befektetesi bankok mind csodbe mentek volna, ha az allam nem segiti ki oket. Na mar most a globalizacio koraban a nemzetallamok sokkal jelentosebben fuggnek egymastol, mint mondjuk az 1500-as evekben. Ha nem avatkozna be az allam az ilyen valsagok eseteben, az az egesz vilag gazdasagi osszeomlasat eredmenyezhetne.

2017. szept. 4. 18:57
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

Ne keverjétek a globalizációt a pénzügyi válságokkal.

A válság nem törvényszerű, hanem elkerülhető.

Azért van, mert ma már a forgalomban levő pénz 99%-a ígérvény. Azt mondja, hogy X idő múlva Y hozamot hoz.

Ez elfogadható egy ideig, de úgy tudom, hogy a válság előtt 102 évre el volt adósodva az egész Föld.

Egy idő után ezt megelégelik a hitelezők, és azt mondják, hogy a 103. évet már NEM hitelezik meg.

Na, akkor jön a válság.

A válság alatt sokan elvesztik a megtakarításaikat, vagyis az ő hitelüket lenullázzák, vagy csökkentik. Jellemzően ezt a dolgozókkal teszik meg.

Aztán, amikor a világ adósságállománya megint kezelhető mértékűre csökken - mondjuk 95 évre - akkor minden visszatérhet az előző kerékvágásba és mehet tovább - mindaddig, amíg ismét nincs meg a kb. 100 évnyi hitel.

Akkor megint válság jön.

Ilyen formán rendszeresen elveszik a dolgozóktól a megtakarításaikat, hogy finanszírozni tudják ennek a rendszernek a működését. Azért pont a dolgozóktól, mert más jobban védi magát, és ha mégis sikerül elvenni tőle, akkor viszont csődbe megy. Aztán legközelebb már nem fog hitelezni.

A dolgozó viszont legfeljebb többet dolgozik, hogy ugyanúgy élhessen tovább. Mi van akkor, na bumm!

2017. szept. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi az hogy 102 évre el volt adósodva a Föld?! Ez abszurdum. Mégis kinek tartozik a "Föld" a Napnak? A Marsnak? Nem. Ilyenkor idióta bankoknak tartozol akik kamatos kamatra adnak hiteleket. De például a gazdag országoknak is vannak tartozásaik, meg nekik is vannak kintlevőségeik, de emberek is tartoznak embereknek, stb...vannak körbetartozások, közvetve mindenki tartozik mindenkinek, de szerintem lehetetlen megállapítani hogy ez pontosan hogy alakul. Viszont a legnagyobb parasztvakítás az egészben a pénz értéke. A pénz értéke jelképes. Igazából nincs neki. A valuta- ill. devizakereskedők határozzák meg az egyes pénzek értékét, különböző logikusnak tűnő, mégis önkényes szempontok alapján. Ez az érték folyamatosan ugrál attól függően hogy melyik pénzt tartjuk jobbnak. A pénznek viszont önmagában nem nagyon van értéke, vagy legalábbis korántsem annyi mint amennyi rá van írva. Értéke nem az 500 eurósnak van, hanem azoknak a termékeknek és szolgáltatásoknak amelyekről úgy gondoljuk hogy meg fogjuk tudni rajta venni. Értéke van egy kiló kenyérnek, vagy marhahúsnak, vagy egy háznak ami egyértelműen függ a ház egyes paramétereitől. De a pénz értéke jobbára attól függ hogy mit gondolnak róla, az emberek kollektív hitén alapul hogy az 500 eurós többet ér mint a 20000 Forintos, vagy hogy a 100 dolláros most a kettő között hekyezkedik el. A legfontosabb itt az ún. "befektetői bizalom" ez alakítja legjobban az árfolyamokat, az hogy a nagytőkések hova fektetnek be szívesen. Vagyis hogy ők hitük szerint mely ország gazdaságában látnak több lehetőséget, fantáziát, stabilitást. Szóval a gazdaság működése egy szubjeltív dolog. Teljesen. Egy híres színész, vagy egy sztárfocista sem azért kap sokkal több pénzt mert jobbam megérdemli mint mondjuk egy gépészmérnök vagy egy matektanár, vagy egy orvos mert "értékesebb" munkát végez náluk, hanem mert sikerült előnyös szerződést kötnie.
2017. szept. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezt mondtam én is.

Az eladósodás pedig azt jelenti, hogy nem most adom oda a pénzed, hanem majd X idő múlva.

Amennyi adósság MA létezik a Földön összesen, az kb. akkora, amekkora értéket az ÖSSZES ember 100 év alatt megtermel.

2017. szept. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!