Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van bárki a környéken, akinek...

Van bárki a környéken, akinek bevált a villámolvasás?

Figyelt kérdés

Paul Scheele Villámolvasás c. könyvét lapozgatom. A szerző nagy lelkesedéssel és lendülettel magyarázza, hogyan lehet 25 000 szó/perces sebességet elérni (kb másodpercenként 1 oldal) olvasásban, melynek segítségével 1 óra alatt meg lehet tanulni vizsgázás szinten egy könyvet.

Értem én, hogy ez nagyon jó, és némi gyakorlással el lehet jutni oda, hogy nagy vonalakban megérted a könyv tartalmát, de vajon elég lehet arra, hogy elmenjen az ember vizsgázni? Meg lehet tanulni egy 11 elemű jogi felsorolást, vagy egy halom statisztikai képletet?

Jó lenne elhinni, hogy tényleg van valami egyszerűbb módszer a magoláson túl, de eléggé szkeptikus vagyok...

Mik a tapasztalataitok?



2017. jan. 26. 13:36
 1/2 Walter_Dornberger ***** válasza:
70%

Nem hiszem hogy hasznos lenne. Nem szeretnék olyan orvos kezei közé kerülni, aki ezzel a "technikával" ment át az anatómia vizsgán.

Magam elég gyorsan olvasok, de az értő tanulás nem azonos az olvasással.

Tanulni teljesen más mint csak átolvasni a tankönyvet.

A tanulás az ismeretek rögzítése, begyakorlása és a megtanult dolgok összefüggő ismeretrendszerré összekapcsolásából áll szerintem. és valamit összefüggéseiben megérteni lényegesen tovább tart mint elolvasni akár hagyományos akár villámolvasással.

2017. jan. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Beválhat a villámolvasás! Én is tanultam, egyszer a házi villámolvasás tanfolyamon és egyszer egy igazi tanfolyamon! Ahhoz, hogy vizsgán is tudd alkalmazni nagyon be kell gyakorolni! Tehát legalább 10 könyvet el kell villámolvasni, ahhoz, hogy menjen! Na az viszont hazugság, az író részéről is, hogy 1 óra alatt, meg lehet tanulni egy vizsgányi anyagot! Ez az egész rendszer öt lépésből áll! Felkészülés, előzetes áttekintés, fotoolvasás, utólagos áttekintés, aktiválás (szerintem amit te olvastál könyvet, abban a fotoolvasás után aktiválás majd sebesolvasás jött) nos egy óra alatt max a fotoolvasási részt lehet befejezni! De ezután érdemes egy napot várni, és azután aktiválni, mert addig nem fogja tudni, hiszen az anyag a tudatalattijában van! Szóval aktiválásként én tényleg alaposan átolvasnám, hagyományos tempóban (ha tanulok)!

De itt felmerülhet a kérdés, hogy akkor mi értelme a villámolvasásna? Hát az, hogy így is egy csomó időt megspóóolhatsz, mert jóv harabb tudni fogod fejből az anyagot! Akár egy, a fotoolvasás után, hagyományos elolvasás után is!

2017. márc. 25. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!