Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan tudnám a gázcsőből...

Hogyan tudnám a gázcsőből kiszedni a vizet? Milyen géppel?

Figyelt kérdés

Első körben szeretném tisztázni, hogy bármilyen ötletre vevő vagyok.


A történet:

Gázszerelőt hívtam, akinek az (lett volna) a feladata, hogy rendbe hozza a gázkazánt, ezáltal, vegyesről, gázra váltsak. - Amikor a rendszert felakarta tölteni vízzel (radiátorokat), akkor derült ki, hogy a vízvezetékcsöveket a gázcsövekkel kötötte össze, tehát a házban, és a házon kívül futó gázcsöveket, gázórát, nyomáscsökkentőt elárasztotta vízzel.

Természetesen az lett a vége, hogy a gázszolgáltató az órát és a nyomáscsökkentőt elvitte, csak akkor hozza vissza, ha kifizettem a büntetéseket, nyomás próbáztatok újra, és a rendszert teljesen megtisztítottam a víztől, mivel ha egy deci víz is marad a rendszerben, újra belefog fagyni az új órába is.



A kérdésem tehát, hogy hogyan tudnám ezt a vizet kiszedni a rendszerből?

- Körülbelül 35-45 méter gázvezetékről (vas) van szó.

- Mivel az óra le van szedve, ezért a gázvezeték mindkét vége szabadon van.

- A legnagyobb szintkülönbség körülbelül 3 méter lehet

- A földben futó gázvezetékben (kb 110 cm mélyen) is lehet valószínűleg víz, ahogyan összegyűlt benne.



Ötletek?


2017. jan. 9. 16:35
 1/7 Walter_Dornberger ***** válasza:
100%
vákuum alá helyezni a csövet. a víz felforr, vákuumszivattyú kiszív. hideg levegővel (ami most van pl) mert abból már kifagyott a víz -miután a vákuum állandósul, tehát a víz elforrt, feltölt, majd ledugóz.
2017. jan. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Walter_Dornberger ***** válasza:
100%
ja először sűrített levegővel ki kell fújatni, majd lezárni a csövet, és vákuumozni. A víz túlnyomó többsége kifújható, de a maradék csak vákuumban kiforralható.
2017. jan. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Egyéb ötlet?


Mondjuk egy szivacsdarabot valamire rákötni, és végighúzni a csöveken?

2017. jan. 9. 18:01
 4/7 Walter_Dornberger ***** válasza:
100%
a szivacsot ha végighúzod, hosszirányban megnyúlik, a keresztmetszet csökken, víz elfolyik mellette. ha mondjuk a keresztmetszet állandóságot biztosítod pl dugattyú van a szivacs után, és a dugót húzos, a szivacs tömít, ez jó lehet az első kanyarig, ahol a keresztmetszet változás miatt elakad. magam is jártam hasonló cipőben, a kifúvatás és vákuum volt a megoldás.
2017. jan. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Walter_Dornberger ***** válasza:
100%
Ja és ha beleszakad, akkor +b.hatod! én nem húzgálnák semmit a csőbe.
2017. jan. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Wadmalac ***** válasza:

A kifújatás majd vákuumozás biztos, hogy jó ötlet, ebből a vákuumozást megoldani már kevésbé egyszerű (legalábbis klasszisokkal könnyebb kompresszort leakasztani valahonnan ,mint vákuumszivattyút,bár működési elvük hasonló.


Amennyiben azona gázcsövön nincsenek műanyag cső vagy kötés, tömítés elemek , a nagynyomású kifúvás után a maradék vízhez a meleg levegős hosszú idejű átfúvatás (pár órán át mondjuk 5perces ciklusokban megküldeni meleg levegővel valami strapabíró hőlégfúvóval) is jól ki tudja szárítani, ha a vákuumozás nem megoldható. Persze odafigyeléssel, megsütni nem kéne a rendszert.


De nekem égnek állt a hajam ettől:

"a vízvezetékcsöveket a gázcsövekkel kötötte össze, tehát a házban, és a házon kívül futó gázcsöveket, gázórát, nyomáscsökkentőt elárasztotta vízzel."

Szakember hogy tehetett ilyet? Ez abszurdum. Legalább ő fizet most minden kárt?

2017. jan. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Walter_Dornberger ***** válasza:
A meleg levegős kifuvatás nem sokat segít a földbe hosszan és mélyen fektetett fémcsőbe. kb annyit ér mint ha föld hőmérsékletű levegőt fújnánk be, mert a levegővel bevitt hőáram lényegesen kisebb mint a főld által elvezetni bírt hőmennyiség így a csövet nem melegíti fel, nem szárítja ki a csövet. (a forró levegő nem veszít abszolut nedvességtartalmából a hevítés során, visszahülve pedig épp annyira telített mintha a kiindulási levegőt fújnánk be.
2017. jan. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!