Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az oxidációs anyaghányad...

XAttilax kérdése:

Az oxidációs anyaghányad kiszámítása kellene a erre a két anyagra századgammra pontosan. Az egyik anyag az ammonimperklorát a másik az alumínium por?

Figyelt kérdés
Nem akarok senkit felrobbantani, nem vagyok terrorista, csupán a magam örömére építek modell rakétákat. Gyári motorral meg nem kihívás.
2016. okt. 7. 15:59
 1/2 Walter_Dornberger ***** válasza:

Az ammonium perklorát (NH4+ ClO4-) az aluminium oxid Al2O3. fel kell írni az egyenletet. A termékek N2 H2O Cl2 Al2O3. Tessék rendezni az egyenletet, és korrekt sztöchiometriát betartani.

Ami a legfontosabb:

Ahhoz, hogy a reakció menjen, az aluminium pornak kb 1 mikron alatti szemcseméretűnek kell lennie. Ennek előállítása nem egyszerű, mert pirofóros. Forgalmazása tiltott. néhány mikron méretű aluminium port metálfény festékhez festékboltban lehet kapni.

Ennek őrlésenem egyszerű, de nem akarok eljárást irni rá. Valójában ez a korlátja a jó üzemanyag előállításának.

A keverékhez érdemes adni ragasztóanyagot, ami összetartja az égés során (ez szénmonoxiddá és vízzé ég el.)

( a széndioxid képződéséhez több idő kell mint a gáz tartózkodási idelye a hajtóműben)

2016. okt. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Walter_Dornberger ***** válasza:

Az előzőekben leírtam:

"Valójában ez a korlátja a jó üzemanyag előállításának." Ez azt jelenti, ha a hozzávalók gyártási technológiája stabil, vagyis mindíg pontosan ugyanazt sikerül produkálni (szennyezők, szemcseméret stb tekintetében) akkor néhány kísérlet sokkal célravezetőbb, mint a századgrammozás.

Ugyanis az ammonium perklorát és az aluminium is tartalmaz, tartalmazhat szennyezőket aminek összetétele már ismeretlen és így feleslegessé teszi a századgrammozást.

Például az aluminium őrlemény ipari méretű előállítására magnézium ötvözőt használnak, hogy őrölhetőbb legyen.

Tehát, ha stabil minőségileg állandó anyagod van akkor elég egy kísérletsorozat, ha ilyened nincs, akkor egy nagyobb adag vásárlása, az alkotók homogenizálása, majd az arra az adagra érvényes keverési kísérletek elvégzése az út. A reakcióegyenlet útmutatót ad a kísérletekben használt keverési arány hozzávetőleges megállapításához.

(a kísérletben használt keverék a sztöchiometrikus arány környezetében legyenek) Ha van maximuma a kísérletben elért impulzusnak, akkor az az összetétel érvényes arra az adagra. Ha nincs, akkor további kísérletek kellenek a növekvő impulzus irányába eső öszetétellel.

(nemvéetlen, hogy a nagyok is folyton kísérleteznek)

2016. okt. 9. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!