Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van egy digitális hang,100MHz....

Van egy digitális hang,100MHz. Elektromos jelként megjelenik, és a többi lent?

Figyelt kérdés
Elektromos jelként megy a fülhallgatóba és alakul át hanggá. A jel Amperja függ a hangosságtól? Ha több az Amperja a jelnek, akkor hangosabb a hang a fülhallgatóban, és vissza?
2016. szept. 19. 16:19
 1/7 2*Sü ***** válasza:
69%

(100MHz már kívül esik az emberi fül által hallható hangok tartományán. Jócskán.)


A hang hullám, egy bizonyos hang az egy függvény az idő és a levegő sűrűsége között. Ha a fülhallgató analóg, akkor ezt elektromos jellé konvertálja az eszköz, és immár az idő függvényében az áram erőssége – vagy ahogy nem túl jól fogalmazva te írtad, az ampejra – adja ki ugyanezt a függvényképet.

2016. szept. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%

Ha analog 100Hz-re gondoltal akkor igen, a hangero fugg a jel erossegetol.

Ha 100Mhz-es radiohullamra gondoltal akkor nem fugg a radiojel erossegetol hanem a modulacio erossegetol.

2016. szept. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mondhatok akármennyi Hz-et, a válasz igen?!
2016. szept. 19. 17:10
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha belegondolsz, a hangszóró membránjának mozgása, tehát az általa a környező levegőn végzett munka a rajta folyó áramtól és feszültségtől függ. Ha nagyobb elektromos teljesítményt adsz a hangszóróra, akkor nagyobb akusztikus teljesítményt kapsz.


Ezt az "Amperja" dolgot nem igazán értem, de ha mondjuk nagyobb feszültséggel hajtod meg, akkor a felvett és (jó esetben) a leadott teljesítmény is nagyobb lesz, ami végső soron nagyobb hangerőt jelent.

2016. szept. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
...Persze most átugrottam a frekvenciafüggést, mert ha mondjuk 100 MHz-es jelet engedsz rá, azt nem fogja tudni olyan jól követni a membrán. (Ld: hangszórók frekvencia átviteli görbéje.)
2016. szept. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 besenyőpistabácsi válasza:
Lényegében függ az "Amperjától", mivel te arra gondolhatsz, hogy egy viszonylag stabil impedanciát veszünk figyelembe, akkor az áramerősség arányosan nő a feszültséggel, így arányosan nagyobb az elektromos teljesítmény, ami természetesen nagyobb hangerőt biztosít.
2016. szept. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hú de zavaros! Bocs te nem az a kérdező vagy aki állandóan az amperral jön, és valami furmányos modon minnél erősebben akarod az agyad befolyásolni?


Akkor sokadjára, általános iskolai fizika óra talán 7 v. 8. osztály (nekem régen volt). Két dolog segít neked az Ohm törvényes az elektromos teljesítmény definiciója (ez valahol a Joule hőből származik). Tehát U=R*I (Ohm törvénye) és a teljesítmény P=U*I az elvégzett munka a teljesítmény szorozva idővel. Itt a munka most nem hő, hanem mechnaikai rezgés lesz. Azaz ahhoz, hogy nagyobb rezgés legyen elérhető ("hangosság") nagyobb teljesítmény kell. Ha állandó az ellenállás (szűk frekvencia tartományban igaz) akkor P=U*I és U=R*I átrendezésével P=I*I*R azaz a leadott teljesítmény az áram négyzetével lesz arányos. Viszont ehhez a feszültséget is emelni szükséges hiszen U=R*I azaz ugyanazon az elemen nagyobb feszültség kell a nagyobb áramhoz. De javaslom az általános iskolai fizika tankönyv tanulmányázosását.

2016. szept. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!