Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mekkora szakítóerejű heveder...

Mekkora szakítóerejű heveder kell, hogy elbírjon egy 70kg tömegű embert?

Figyelt kérdés
Haverom autós vontatóhevederrel akar kimászni a 8.-on klímát javítani, és kíváncsi lennék, hogy elég erős e hozzá a vontatókötél, vagy inkább imádkozzak neki, hogy ne tegye.

2016. aug. 18. 13:38
 1/9 Wadmalac ***** válasza:

Az autós vontató heveder (NEM a tescós kínai gumis vontatókötél!) tonnákat elbír.

Nem a terhelhetőségével van a gond, hanem azzal, hogy hogyan akarja rögzíteni. Saját magán meg a kibiztosítási ponton.

A spanifer-feszítő például egyetlen elcseszett kézmozdulattal oldható és már esik is lefelé.

Láttam már olyan embrt is, aki simán a nadrágszíjába akasztott kötéllel balettozott a tetőn. Az átlagos öntvény övcsatot kézerővel el lehet törni. Tíz éves bőrszíj szakad a lyukaknál, mint a perforált WC-papír.


Nem véletlenül vannak az alpinista cuccokon q drága, műbizonylatozott, sokszorosan túlbiztosított és véletlen oldás ellen védett karabinerek, feszítők stb.

2016. aug. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Wadmalac ***** válasza:

Ja meg persze alpinista belépős hám. Életmentésre elég lehet alkalmilag egy derékra vetett kötélhurok is, de vagy jó lesz, vagy nem.


Ahol emberélet a kérdés, a sufnituning felelőtlenség.

2016. aug. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Magára tudja kötni rendesen, mutatta. Két hevedert rakna össze 200kg csavaros karabinerrel. az egészet pedig egy falon kötné át.
2016. aug. 19. 01:12
 4/9 Wadmalac ***** válasza:

Hát, mint mondtam, a terhelőerővel nem lesz baj. Csak írtam, sok más buktatója van.

Én innen nem tudom felmérni, mennyire biztonságos megoldást választott, te sem, akkor van baj, ha ő sem.

2016. aug. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát igen, ha nem esik le, akkor minden megoldás megfelelő - volt.

Ha baj lesz, akkor nem mindegy, hogy letépi a végtagjait, legyalulja a tökeit, vagy csak kellemetlen érzéseket okoz.

2016. aug. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sikerült neki a szerelés.

Az a vicc, hogy a klíma több kilós leszerelt burkolatát is magára kötve lógatta le XD és mégsem lett semmi baj. Végül maga köré nem a széles vontató cuccot tekerte, hanem valami pincében talált 200daN spanifert, abból lett a beülő(ha így hívják). A Vontató cucc kicsit szérb*szta a fal szélét a lakásban, de kis glettelés+festés megoldja.


A végén poénból Bungee jumbing-olni is akart egyet, de arról lebeszéltem. Azt mondtam neki, hogy azzal már tényleg kitépné a falat és leesne.

2016. aug. 20. 01:16
 7/9 Wadmalac ***** válasza:

Na akkor aztán tényleg nem biztonságosan tervező, hanem mázlista Darwin-díjas embered van.

Nem tűnt fel neki, hogy a bunjee rugalmas gumikötél?

A kényelmes huttyanást a halálos reccsenéstől a lassulási gossz és idő különbözteti meg. Egy merev erős kötéllel az eredmény lehet ugyanolyan halálos, mint a kötél nélküli leesés.

2016. aug. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy sejtetted e, de szláv csávóról beszélünk... XD Normális európai ember nem himbálózik pincében talált, ismeretlen eredetű spaniferen 8. emeleti ablakból kilógva, hanem szakembert hív, akinek van felszerelése és képzettsége is a pókemberkedéshez.


Mondjuk az is tény, hogy pont a stílusa miatt imádom a csávót :"D Egyszer voltunk külföldön, és egy régi antennatoronyra is felvitt fényképezkedni. :)

2016. aug. 24. 04:04
 9/9 Wadmalac ***** válasza:
Hát, van, akiből gyárilag hiányzik az életösztön. :D
2016. aug. 24. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!