Lovagló izmot hogyan lehet fejleszteni? Kizárólag lábbal szeretném tartani magam, hogy minél kevesebbet legyek voltige hevederben, de ez csak feljett izomzattal működik. Szeretnék még tanulás előtt erős combizomzatot.
A fent leírt feladat nem a lábadra, hanem az alsó hasizmaidra lesz hatással.
Ami neked való feladat. Pl ketten vagytok, hanyatt fekszel, felhúzod a lábad, kb 90fokban vannak a térdeid,talpaid a földön, kérsz egy segítőt, aki megpróbálja szétfeszíteni a lábaid, te pedig próbálod bezárni, ugyanez fordítva, ő megpróbálja összezárni a lábad, te pedig feszíteni.
Aztán guggolás rugózással vagy kitartással, kitörések súllyal vagy anélkül. Guggolásból felugrás, guggolásból oldalra emelt láb.
Vádlira ráállsz egy lépcsőfokra, sarkad lenyomod és úgy rugózol.Csinálhatod azt, hogy labdát fogsz a combod közé és úgy ereszkedsz le, majd emelkedsz fel.
Viszont ne csak a combodat, hanem a törzsizmaidat is erősítsd, mert így lesz helyes tartásod. Tehát jó kis hasizom és törzs erősítő gyakorlatokat is kell csinálnod, erre jó pl a planking, a felülés, homorítás, felülés elfordulással, lábemelések.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!