Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Kézi körfűrésszal falat vágni?

Kézi körfűrésszal falat vágni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kérdésem, hogy lehet-e egy fára tervezett kézi körfűrésszel falat vágni. Természetesen korongot cserélnék benne. Kábelcsatornának kéne a vágás (véséssel), de horonymaróval nem rendelkezem



2016. júl. 17. 12:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Megfelelő koronggal működik az, csak valami elképesztően nagy porral tud járni, én egyszer próbáltam, és annyira megsajnáltuk a haver Black&Deckerét, hogy egyhangúlag úgy döntöttünk, inkább vésünk.
2016. júl. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 horex ***** válasza:

Sztrogoff jól mondja

Lehet.

Nekem volt egy segitő haverom, az bevállalta mindig a flexxel horonyvágást. Beöltözött nyakig köpenybe és pormaszk+szemüveg

Fogas gyémántporos tárcsát kell felrakni és a 125-ös is megfelelő mélységet vág


Horonymaró sem jó minden falba. Ha kemény égetett a tégla, megszenvedi az ember és jellemzően nem élezik a marótárcsákat ujra

2016. júl. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Wadmalac ***** válasza:
100%
Érdemes a dolgot kombinálni egy ipari porszívóval, közvetlenül a koronghoz csövezve. Különben tényleg belefullad ember, szerszám is a porba.
2016. júl. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Működni működik, de valami iszonyatos por fog keletkezni, erre készülj. Szellőzés legyen rendesen, + valami elszívó sem árt...
2016. júl. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Flexxel meglehet oldani, még a korongot se kell cserélni
2016. júl. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!