Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A Földet és a Holdat össze...

A Földet és a Holdat össze lehetne kötni egy lánccal?

Figyelt kérdés

Egy vastag, de nagyon rugalmas anyagból készült lánccal vagy kötéllel. Mi történne ilyenkor mondjuk ezzel a lánccal/kötéllel 1 hét múlva?


----------


Ha a lánc elszakíthatatlan lenne, és kiszakíthatatlanul kapcsolódna a Földhöz és a Holdhoz, akkor mi történne 1 hét leforgása alatt?


2016. jún. 23. 23:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Egy hét alatt 1/4 Egyenlítőnyit vagyis 10000 km-t nyúlna.
2016. jún. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nagyon tág kérdéskör, és számtalan paramétert nem említ.

A kötélnek van egy adott méterenkénti tömege nyújtatlan állapotban, deformációkor ez nyílván nemlinearitásba megy át.


Innentől kezdve statikus megnyúlásokról nem lehet beszélni. Az egész lánc egy komplett lengőrendszerként fog működni, amelyre legfeljebb egyszerűsített modelleket lehet felállítani, ez persze nagyon bonyolult feladat és nagyon bonyolult differenciálegyenletekre vezet.


Sőt elképzelhető, hogy a rendszer sztochasztikus lesz!

2016. jún. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
47%
A hold tömegvonzása a föld összes vizét a lánc közelébe vonzaná így ott árvíz lenne a túloldalon meg aszály
2016. jún. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Na jó, ez hivatalosan átveszi a "legvalószínűtlenebb kérdés, amit valaha itt láttam" címet a "meg lehet-e ölni szamurájkarddal a medvét" kérdéstől, de egyben visszatért a hitem az emberiségben most, hogy egy ilyen oldalon láttam leírva a "geoszinkron", "sztochasztikus" és "nemlinearitás" szavakat.
2016. jún. 27. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!