Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mitōl függ hogy helyezik...

Mitōl függ hogy helyezik a kötelet?

Figyelt kérdés
Akasztásnál olvastam, hogy a nyak mögé, az állkapcs alá kell tenni a kötelet. Másik oldalon pedig azt, hogy ha a nyak mögé teszik, akkor nagyobb az esélye a fulladásos halálnak. Engem Igazából az érdekel, mikor az un. Carotid Artery-t szorítják el, vagyis elájul. Ebben az esetben a nyak jobb oldalára nagy nyomás nehezedik. Ez hogyan érhetō el? Félreértés ne essék, nem leszek/akarok öngyilkos lenni, csupán érdekel a téma :)
2016. máj. 30. 13:41
 1/5 Morozov ***** válasza:

Az akasztáshoz létezett egy képlet, amivel az illető testsúlya alapján kiszámították a megfelelő kötélhosszt, ami arra elég volt, hogy azonnal eltörjön az akasztott nyaka, így ne szenvedjen, de ne legyen olyan hosszú sem a kötél, hogy leszakadjon a feje, mert az meg csúnya.

A nyak jobb oldalára meg hiába nehezedik nyomás, nem elég az ájuláshoz, mivel az arteria carotis jobb és bal oldalon is fut, tehát mindkét oldali artériát el kell szorítani hozzá.

2016. máj. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ugyanakkor megyei főkardiológus engem is egy kézzel, egyik oldali nyomással lelkesített elájulásra.
2016. máj. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
De te nem azért ájultál el, mert elszorította az egyik nyaki verőeredet, és ezáltal nem kapott vért az agyad, hanem a carotis masszázzsal arra volt kíváncsi a doktor, hogy van-e carotis hyperaesthesia-d. Ez azt jelenti, hogy a carotis (nyaki verőér) belsejében levő nyomásérzékelő receptorok nem túlérzékenyek-e. Ha elájultál, akkor azok, mert a masszírozástól leesett a vérnyomásod, vagy esetleg nagyon lelassult a szived, és ettől tényleg el lehet veszíteni az eszméletedet.
2016. jún. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocsánat, én ott voltam. :)
2016. jún. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
(Természetesen igazad lehet, a kimondott cél tehát az volt, hogy ájuljak el, a gondolat lehetett az, hogy hátha ez a jelenség fennáll, s akkor elájulok. Ennyit nem gondolkodtam, pedig ismertem ezt a jelenséget, valaki már beszélt róla, hogy el tud esni, ha felfelé nézve eltekeri a nyakát.)
2016. jún. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!