Lengyelországban is olyan kevés középkori és újkori épület maradt meg mint Magyarországon?
Ami az épületeket illeti, ez városfüggő. Például Varsó történelmi belvárosa teljesen elpusztult a második világháborúban, Varsó ostroma elég hírhedt eseménysor volt. Ezzel szemben például Krakkó tele van ilyen épületekkel, a történelmi királyi vár is megvan (Wawel), a történelmi városközpont és annak kör-rendszerű kőfalai is megvannak (Barbakan). Ha az épített emlékekre vagy kíváncsi, akkor nem kell messzire utaznod, mert Krakkó elég közel van... De mehetsz Wroclawba is, vagy ha régi, monumentális bazilikák érdekelnek, akkor Czestochowa és Lichen nevű helyek is ajánlottak.
Amúgy Krakkóban a királyi vár -ami egy hegy tetején van, és elég impozáns- egyben királyi temetkezési helyként is szolgált. Számos lengyel uralkodó nyugszik ott a katakombákban. Sőt, az egész komplexum olyan régi, hogy még sárkányos legenda is kötődik hozzá a kereszténység előtti időkből.
Warsóból nem sok mardt, ellenben Boroszló (ma Wroclav, ha jól írom) vagy Krakkó rengeteg történelmi épületet tartalmaz. Eze többé kevésbé megúszták.
Azt azonban figyelembe kell venni, hogy Lengyelországot odébbtolták a WW2 után, a történelmi lengyelország legalább olyan gazdag műemlékekben mint Magyarország.
összehasonlítani elég nehéz, mert nagyon szubjektív lenne. (trianonban elcsatolt területek emlékeinek ideszámolása, vagy a volt lengyel területek beszámolása ) kérdéses. Inkább azt mondom, mindkét országban sok ujkori és középkori emlék van. Szerintem - a kérdezővel ellentétben - sok emlék maradt fent, bár a háború nem járta vidékekhez képest lényegesen kevesebb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!