Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Kis dc motor tekercselése,...

Kis dc motor tekercselése, hogyan?

Figyelt kérdés

Van egy kis Dc motorom melynek a rézdrótja elszakadt és nem működik. Leszedtem a rézdrótot a tengelyről, és nem tudom, hogy ha össze sodorva jó lenne-e?

díszdrót az jó hozzá vagy nem?



2016. ápr. 14. 18:34
 1/9 anonim ***** válasza:

"és nem tudom, hogy ha össze sodorva jó lenne-e?

díszdrót az jó hozzá vagy nem?" Na ennek ugorj neki ujra (ha azt akarod, hogy értsük?)

2016. ápr. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha csak simán összecsavarod biztos nem lesz jó. A tekercsdrótot vékony lakkréteg fedi, amit a toldásnál (és a kommutátorhoz való rögzítésnél) nagyon gondosan el kell távolítani.

Én kb. 5 mm hosszon megégetem, és utána fémtisztára tisztítom a tekercs-huzalt.

Ha gondosan megtisztítod a huzal végeket, és összecsavarod, talán működhet.

A forrasztás a biztos.

Van még egy összeolvasztós trükk is, de azt csak gyakorlottabbaknak ajánlom.

- - -

Mit értesz azon, hogy díszdrót?

2016. ápr. 15. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
De utána szigetelni a környezettől, és rögzíteni, nehogy szétrepítse a forgás.
2016. ápr. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Gyöngyfűző drótra van ráírva, hogy díszdrót. Az a drót valamivel be van vonva szóval nem hiszem, hogy rézdrót.

Ha az elszakadt rézdrót két végét megtisztítom, és összekötöm akkor elvileg jónak kell lennie.

2016. ápr. 15. 15:10
 5/9 anonim ***** válasza:

Jogos Sztrogoff észrevétele, ezt elfelejtettem leírni.

Meg azt is, hogy javítás után a forgórészt illik újra kiegyensúlyozni.

2016. ápr. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kiegyensúlyozni, hogy kell?

Igazából tegnap megpróbáltam úgy, hogy megtakarítottam a tekercset és úgy tekercseltem fel de meg sem nyikkant.

Valaki tudna videót készíteni arról, hogy kell feltekercselni a tengelyre, és a forrasztását is?

2016. ápr. 16. 14:12
 7/9 anonim ***** válasza:

A forgórész kiegyensúlyozása annál nagyobb jelentőségű, minél nagyobb a motor, és minél nagyobb fordulatszámon üzemel.

Egy kis modellmotornál talán elég lehet a legegyszerűbb módszer.

Két végén vízszintesen feltámasztod a forgórészt és megpörgeted, és figyeled. Ha mindig ugyanott áll meg, a nehezebb résznél óvatosan lereszelsz egy kicsit a vasmagból.

2016. ápr. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Harangöntésbe, vagy szívkatéter cserébe nem akarsz belefogni? Ott is lehet lépésről-lépésre kérdezgetni.

Aztán vagy sikerül vagy nem. :D

2016. ápr. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8. válaszoló!

de abba is bele akarok vágni, amúgy meg mindent lépésről lépésre kell megtanulni jobb ha tőlem tudod.

Gyakorlat nélkül nem lehet semmit sem csinálni. Most pl. te egy szív műtéthez úgy állsz hogy lesz ami lesz felvágom az embert, és ha meghal nem baj mert úgy is sokan vagyunk.

Ha nem tudsz normálisat kommentelni akkor ne is tedd azt! :(

2016. ápr. 21. 20:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!