Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan lehet házilag lőgyapoto...

Hogyan lehet házilag lőgyapotot előallítani?

Figyelt kérdés

A felszerelés meg lenne de az eljarast nem ismerem.

A válaszokat előre is köszi.



#gyik #lőgyapot #nitrálás #előálítás.
2016. ápr. 8. 21:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Nehezen.

Tömény savak kellenek hozzá és ha az meg is van, el kell találni az arányt és a hőmérsékletet, amelyen előállítod.

Én már próbáltam jó minőségű vegyszerekkel, a szárítás okozott problémát, mivel a nitrálóelegyet a gyapot felissza, azt ki kell oldani vízzel, de közben ez meg esik szét teljesen, aztán meg is kell szárítani.

Egy kis szerencsével sikerülhet, én ajánlom azt, hogy kezd azzal, hogy a kénsavat és a salétromsavat pár órára hűtőbe teszted, mert néha elég kiszámíthatatlanok, aztán megfelelő arányban összekevered őket (ez a töménységtől függ, én legalább 98%-os kénsavat ajánlok(még 90% fölötti is jó), ebből 2 térfogatrészt érdemes önteni egy térfogatrész salétromsavhoz). Az edényt amiben készíted, fedd le fóliával, ne kössön meg vizet a levegőből! Üvegedényben csináld és a keletkező gőzök belélegzését kerüld, mert nagyon ronda dolgokat csinálnak! Ezután hagyd az elegyet legalább 20-25 óráig álléni, a hőmérsékletet pedig tartsd 10 fok környékén. (ha túl hideg, akkor exponenciálisan csökken már a reakciósebesség, de nem szabad túlmelegednie sem!). Ha kész van mosd át 2-3-szor desztillált vízzel, majd szárítsd meg alaposan! Ne hagyd túl fényes, meleg helyen!

Ha esetleg sikerülne előállítanod, csak nagyon óvatosan, bárki bármit mond, ez tényleg egy veszélyes anyag, égés során keletkező gőzöket nem beszívni, lezárt helyen nem meggyújtani és nem megenni ;)

Sok sikert, ha sikerülne, írj üzit, kíváncsi vagyok!

2016. ápr. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kimaradt(pont a lényeg): a savelegybe rakj gyapotot, de ne túl sokat, akkor nem nitrálódik rendesen)
2016. ápr. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mit csinál pontosabban, ha belélegezzük?
2016. ápr. 9. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell tanulni a kémiát!

Aki ilyen kérdésre kimerítő választ ad annak, akinek lövése sincs a kémiához, Az nem normális! Mint a kérdés.

2016. ápr. 9. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért hiszed azt, hogyha valaki például elvégzett egy egyetemi vegyésszakot képes lesz lőgyapotot előállítani. Konkrét előállítási mechanizmusokat (minden részlettel) igen keveset tanulnak. Lehet, hogy tudja pl., hogy hogy játszódik egy nukleofil szubsztitúció egy adott anyag esetén, de azt aligha, hogy pl. hány %-os NaOH kell hozzá, milyen hőmérsékleten, mik zavarhatják a reakciót, az oldószerelegynek mi a pontos összetétele, milyen kis mennyiségben előforduló termékek keletkezhetnek és ezeket, hogy kell kimutatni.

Lehet bármekkora kémiatudása valakinek, nem fog tudni attól még egy bizonyos anyagot előállítani, úgy, hogy még soha nem kapott róla semmilyen kísérleti tapasztalatot.

És kikérem magamnak ezt a hangnemet, nem érzem magam "nem normálisnak" azért mert próbálok segítséget nyújtani valakinek, akit érdekelhet a kémia. Lehet, hogy csak a robbanásért (stb.) csinálja, de akkor is valamilyen hasznos tudásra tesz szert ezzel, amit még hasznosíthat a jövőben.

2016. ápr. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#3

Igazából a keletkező gázoknak (gőzöknek) a nagy része nem mérgező (CO2, H2O, N2 stb), de keletkeznek nitrogén-oxidok is, amik irritálják a nyálkahártyát, nagyobb mennyiségben belélegezve pedig számolni kell a nitrogén oxosavainak képződésével, amik fehérjeroncsoló hatással rendelkeznek.

De az égéskor nem keletkezik túl sok, ezért igazából elég annyi, hogy nem szívod be szándékosan a keletkező füstöt. Meg persze nem szagolsz bele közvetlenül a salétromsavas üvegbe.

2016. ápr. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Sonkszalonna [#5]

Félremagyarázod szavaimat.

Nem beszéltem egyetemi végzettségről!

Azt írtam, meg kell tanulni a kémiát.

Kellő kémiatudás nélkül nem tartom célszerűnek, hogy bárki is nitrálófürdővel pancsoljon.

Nem tartom célszerűnek, hogy megfelelő tudás nélkül bárki is robbanóanyagot akarjon előállítani, más életének veszélyeztetésével.

Nem tartom célszerűnek, hogy ilyen pancsolással kisérletezzen bárki is, hiszen a puding próbája, hogy megeszik, a robbanóanyagé pedig, hogy felrobbantják.

Ezért írtam azt, hogy aki képes a kérdésre kimerítő választ adni és ad is, ráadásul egy ilyen portálon, az nem normális.

A fentiek szerint véleményem fentartom.

2016. ápr. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Akar adok, akár nem, meg fogja próbálni. Jobb ha tudja mire számíthat. Legalább nem fogja szagolgatni, melegen összeönteni vagy megpróbálni meggyújtani egy savkeveréket tartalmazó lőgyapotot.

Ha ezeket nem teszi, elég nehezen lehet baja. Rákereshetne google-ban, egy első wikipédiás cikkből vagy még rosszabból szerzett információkkal megpróbálhatná megvalósítani, lehet, hogy rosszabbul járna.

Tudtommal csak engedéllyel(bár nem biztos, pontos szabályozást még nem olvastam) lehet ilyen töménységű savakat vásárolni, vagyis barátunk biztos konyít valamit a kémiához, ha van neki ilyen.

Meg hát egyébként is mi baja lehetne?

Szemébe csap a sav:egyébként is belecsapna, bármilyen arányban öntögetné. Megissza:akkor hülye. Kezére megy: Fogja, letörli, megmossa, semmi baja. Nem mossa meg? Csípi, fáj, akkor mossa meg.

A lőgyapot max. annyira lehet veszélyes, mint sósavval lezárt üvegben H2-t fejleszteni. Ezt is megcsinálhatja mindenki, nem kell hozzá semmi útmutatás és ugyanazt a hatást éri el mint ha ezt gyújtaná meg lezárt helyen. Ennyi erővel bármi lehet veszélyes.

Hidd el, ha azt kérdezte volna, nitroglicerint vagy triaceton-peroxidot, hogy lehet csinálni, nem válaszolok.

2016. ápr. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 1ezermester válasza:
100%
T.dubitus Miért írogatsz ide,ha nem a kérdésre válaszolsz? Aki meg válaszol, azt meg vegzálod! Mi vagy te,cenzor? Nagyon pontosan leírta,hogy mire ügyeljen és kézségesen válaszolt. Azért van ez a fórum.
2016. ápr. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

1ezermester

Nem vagyok cenzor, ha az lennék, töröltem volna a kérdést.

.

Tudom, hogyan kell előállítani robbanóanyagot, de bárki kérdezi is, nem vagyok hajlandó elárulni.

Nem irigységből, sem tudás eltitkolásából.

Egyrészt nem csupán a kérdező számára veszélyes, hanem másokra is, másrészt (nem vagyok fos@s, de úgy tudom) robbanóanyag házilagos előállítása törvényellenes.

.

Te sem a kérdésre válaszoltál, hanem engem vegzáltál...

2016. ápr. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!