Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Sav lehetett a ceruzaelem körül?

Sav lehetett a ceruzaelem körül?

Figyelt kérdés
Egyszer régen kb 10 éve volt egy elemlámpám,amit egyszer elhagytam,mikor megtaláltam az elemkörül ilyen barnás folyadék szerű volt,olyan volt a szine mint a rozsda,és az elemből jött.Valamilyen sav lehetett ? Igazából most eszembe jutott és érdekel :D
2016. márc. 31. 20:25
 1/2 Walter_Dornberger ***** válasza:
100%

Az elemből kifolyó trutymó amónium klorid vizes oldata gélesítve.

bővebben:

[link]

2016. márc. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Wadmalac ***** válasza:

A kémiai áramforrások mind valami elektrolittel dolgoznak, az vagy sav, vagy lúg.

A "szárazelem" sem száraz, csak a benne lévő elektrolit vagy valami porózus anyagban van felszívatva, vagy, mint előttem írták, gélesítve van.


Az autókban használt "zselés" akkuk éppenhogy valamilyen vattában, üveggyapot vagy ilyesmi, felszívatott savval dolgoznak, ott pont nem zselé van.

2016. ápr. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!