Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A nagy ámbráscetek nem eszik...

A nagy ámbráscetek nem eszik meg a kardszárnyú delfineket?

Figyelt kérdés
Régebben azt hittem, hogy a cápák a legerősebbek. De nemrég hallottam, hogy a kardszárnyú delfinek erősebbek náluk, és hogy az ámbráscetek pedig még a kardszárnyúaknál is sokkal erősebbek. Érdekes, hogy soha nem beszélnek arról, hogy az ámbráscetek az általunk ismert legerősebb sósvízi ragadozók. Vajon megennék az embert is? Tehát olyanok mint a cápák, hogy a nagy testméret fenntartása érdekében mindent megesznek? Akár még a cápákat is?
2016. márc. 29. 23:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Fejlábúakat eszik és halakat. A delfin nem hal, a cápa az, de azt sem eszi. A tenger mélyéről szedi a kajáját, s kisebb méretűeket fogyasztja.
2016. márc. 30. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A kardszárnyú delfinek, hogy emberre támadnának, arról még sosem hallottam, hogyha valaki megmondja, mi az oka, annak örülnék.:))


Az ámbráscetekről: szerintem simán csak annyi, hogy mélyebb régiókban élnek, mint a cápák, így nemigen találkozhatnak; szerintem az embert a kicsi mérete miatt nem tekintik tápláléknak, míg a cápákhoz már passzolunk méretben is.

2016. márc. 30. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

Az ámbráscet valóban nagy és erős, de a méretétől viszonylag lomha is. Legalábbis a cápákhoz és mondjuk az orkákhoz képest. Esélytelen versenyző velük szemben. Nem véletlenül más fajok vannak az étlapján. Persze nem kizárt, hogy egy bambább vagy betegség miatt belassult cápa bekerül a menübe.

Egyébként egy kardszárnyú csapat vidáman elintézhet egy ámbráscetet, ha éppen nincs kéznél szelídebb ebéd.

A nagy méret nem mindenben előny.

2016. márc. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Wadmalac ***** válasza:
Lényeges pont, a kardszárnyú delfinnek nincs természetes ellensége, csúcsragadozó. Maximum bacik, vírusok tudnak elbánni vele.
2016. márc. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Tislerics Máté ***** válasza:

Nana! azért az orkák is be tudnak "kattanni"!

[link]


Amúgy az orkák a csapatmunka miatt csúcsragadozók. Egy orka vs. nagy fehér cápa küzdelem már nem lenne annyira egyértelmű kimenetelű.

2016. márc. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

Az orkának az ember nincs a rutinos kosztlistáján.

gondolom úgy van vele, hogy azt a fura izét nem ismerem, jól megnézegetem, de nem kóstolgatok idegen herkentyűket.

A cápák is általában csak tévedésből nyamiznak bele emberbe.

Persze ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem harap oda egyet. Az tény, hogy a kardszárnyú delfin nem vadászik emberre.

2016. márc. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Tislerics Máté ***** válasza:

Szerintem az orkák csak azért támadnak rá az emberre, mert 1. megőrültek a fogva-tartás és folyamatos kiszolgáltatottság miatt. 2. szórakozás, vagy vadászösztön miatt.


Amúgy az orkaák alapvetően zsíros, húsos állatokat esznek, mivel az ad nekik elég energiát. Az ember számukra inkább érdekes, mint étvágygerjesztő! Ráadásul nagyon kíváncsi állatok, maximum belemarnak az emberbe kicsit az íze kedvéért.

2016. márc. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Egy orka vs. nagy fehér cápa küzdelem már nem lenne annyira egyértelmű kimenetelű."


Egy orka általában nagyobb, mint egy nagy fehér cápa. És szinte minden esetben le is győzi azt. Először is azért, mert felfordítja, amitől a cápa elkábul, és így megfullad a víz alatt. Szinte minden esetben az orka legyőzi a fehér cápát, ha 1v1-ben harcolnak.

2016. márc. 30. 11:46
 9/9 Tislerics Máté ***** válasza:

Ez igaz! De az orka a küzdelem után belehalhat a sérüléseibe! A méret itt nem csak előny hanem hátrány is, mivel a cápa gyorsabb. Ha nem is győzi le, de szinte biztos hogy megsebesíti. Az viszont végzetes is lehet.


Az orca ezért csinálja azt, hogy alulról lesből támad, és felökleli a cápát, ettől az elkábul esetleg fel is fordul és sebezhetővé válik. Ha csak összefutnak egymással, akkor az orka jobban teszi ha nagyon odafigyel és bevet minden praktikát amit tud.

2016. márc. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!