Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha megfogom a magfesz. Oszlopá...

Ha megfogom a magfesz. Oszlopát az is megráz vagy csak ha felmászom és a vezetéket fogom meg?

Figyelt kérdés
Ne értsetek félre,nem öngyilkosság vagy ilyesmi miatt kérdem,csak mindig feltünt az oszlopokon a kis tábla,ami mondjuk ki távolság tartásra kér minket,szóval csak a vezeték drótja ráz vagy az oszlop is ?
2016. márc. 26. 22:34
 1/8 A kérdező kommentje:
Amúgy bocsi ha rossz helyre tettem fel a kérdést,vagy ha hülyén fogalmaztam,de erre már kíváncsi vagyok :D fizikában nem vagyok amúgy jártas.
2016. márc. 26. 23:17
 2/8 Walter_Dornberger ***** válasza:

az sokmindentől függ. Az oszlop általában nem ráz.

A vezeték mindíg "ráz" de függően attól, hogy az energiaszállító rendszer szigetelt csillagpontú vagy földelt csillagpontú lényeges eltérés tapasztalható.

A középfeszültségű vezetékek általában szigetelt csillagpontú rendszerben működnek, így az áramkör a földön keresztül csak a szórt kapacitásokon keresztül tud záródni. földelt csillagpont esetén a zárlati teljesítmény földzárlatkor sokkal nagyobb, mert a zárlati áram nem szórt kapacitásokon keresztül záródik a földben, hanem kiépített földvezetéken.

Ha FÁNE (földzárlati áramnövelő ellenállás van beépítve védelmi célból) van, az is növeli a földzárlati áramot szigetelt csillagpontú hálózatokban.

2016. márc. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igazából nagyfeszültségen abban a pillanatban, amikor zárlat van, az oszlopot nem tanácsos megfogni, de mellette állni sem. Olyan jó egyedi földelés nincs, ami megvédene. A maradj távol tábla emiatt kötelező.
2016. márc. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Szirty ***** válasza:

Az oszlop földelve van, üzemszerűen nincs feszültség alatt.

Nem ráz.

2016. márc. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem,nagyon köszönőm a válaszokat,én elismerem kerékpárral is félek alatuk átmenni,egyszer mentem,de akkor elégé megijesztett az jó hangos zugás
2016. márc. 27. 13:07
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért nem szabad közel menni, mert ha valami gond van (zárlat, vezetékszakadás), akkor rázhat.
2016. márc. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Nem ráz."


Ismétlem: hiba bekövetkezésének pillanatában ráz.

2016. márc. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Wadmalac ***** válasza:

Tegyük fel, hogy pont akkor tapizod az oszlopot, amikor odafent egy gólya elb....a a landolást és faca rövidzárat húz a vezeték és oszlop közt.

Belőle pillanatok alatt csak szén- hidrogén- és oxigén alapú plazma marad, de ez a plazma még akár pár másodpercig is tarthatja az ívet.

Az pont elég lehet, hogy téged az oszlopra kiírt biztonsági távolságon belül életveszélyes áramütés érjen.


Kicsi az esélye, hogy pont akkor van baj, amikor ott vagy, de ez téged sem boldogítana, miután pechesen elfüstöltél.

2016. márc. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!