Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha egy lemerült mobiltelefont...

Ha egy lemerült mobiltelefont feltöltünk teljesen, akkor annak mennyivel nő meg a tömege?

Figyelt kérdés

1.)

Ha egy lemerült mobiltelefont feltöltünk teljesen, akkor annak mennyivel nő meg a tömege?

2.)

Az érintéskor rákerült zsír és pormolekulák tömege nem jelent-e nagyobb tömegnövekedést, mint amivel nőtt a tömege feltöltéskor?

3.)

Ha letöröljük egy törlőkendővel (nyilván a mobilt), akkor a mobilt bevonó festékréteg felületi molekuláinak letörlése nem-e jelent nagyobb tömegcsökkenést, mint amivel nőtt a tömege feltöltéskor?


2016. márc. 14. 15:26
1 2
 1/11 anonim válasza:
Ha kalapáccsal ráütsz nő vagy csökken a tömege?
2016. márc. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Pistike pls
2016. márc. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Teljesen komoly a kérdés. Kérlek normális válaszokat adjatok. Nyilván ha egy lemerült mobilt feltöltünk, akkor kismértékben megnő a tömege, hiszen elektronokat "engedünk" bele.
2016. márc. 14. 18:58
 4/11 anonim ***** válasza:
Elektronokat ugyan nem viszel be, de az energiának van tömege, tehát tényleg nő a tömege E/c^2 kg-mmal. Hogy ez mennyi, számold ki.
2016. márc. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát már dehogynem viszek be elektronokat. Elektromossággal töltöm meg, tehát viszek bele elektronokat.
2016. márc. 14. 20:35
 6/11 anonim ***** válasza:
Nyilván csak viccelsz.
2016. márc. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem nő a tömege feltöltéskor. A telefontöltők gyakorlatilag adapterek, ami azt jelenti, hogy a letranszformált hálózati feszt egyenirányítják, vagyis a készülékbe egy + és egy - pólus megy be. Az elektronok a -póluson belemennek a készülékbe, a + nál pedig visszajönnek, azaz tömegtranszport nincs. Az akkumulátor töltéséhez pedig az elektronok áramlása van felhasználva, ami bizonyos vegyi folyamatokat létesít.

Nagyon leegyszerűsítve ez a mechanizmusa a dolognak.

2016. márc. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Nyilván csak viccelsz."


Miért, akkor szerinted mivel töltöm meg? Nincs olyan önmagában, hogy energia. Van mozgási, helyzeti, elektromos, biológiai, stb, de szimplán energia nincs. A mobil akkumulátorral működik. Az akkumulátort pedig árammal töltjük meg. Nyilván viccelsz, hogy ezt nem tudod. De ha nem hiszed, akkor nyugodtan felrakhatod kérdésnek, hogy "Mivel töltjük fel a lemerült mobiltelefonokat?"


De rájöttem, te szimplán engem nézel hülyének. Azt gondolod, hogy épeszű ember nem tesz fel ilyen kérdést. Hát akkor gondolkozz el azon, hogy vajon egy szakmunkás föltenne-e ilyet? Vajon jár-e ilyen gondolat a fejükben? És akkor hamar rájössz, hogy ilyen pihent kérdései csakis egy egyetemistának lehetnek. Nem vagyok hülye, tudom hogy a mobilt árammal töltik fel, épp ezért a mobil tömege ilyenkor megnő annyival, amennyit a belekerülő elektronok össztömege ad. Tehát ha kiszámolnánk, hogy egy telefon feltöltéséhez mennyi áram kell, és hogy az mennyi elektront tartalmaz, onnantól már kiszámítható a tömege is, hiszen csak meg kell szorozunk az elektronok darabszámát egy elektron tömegével.

2016. márc. 15. 21:22
 9/11 anonim válasza:
Én voltam az első válaszoló aki vicces kedvében volt/van. Nem azért, de ez valami "házi"? Vagy tényleg ezen gondolkodsz hogy mekkorával nő vagy csökken a súlya? Ami ha így van akkor is 1g-mal való növekedés/csökkenés se történik, de gondolom ezt te is jól tudod...
2016. márc. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Persze. Nyilván még egy analitikai mérleg sem mutatna ki semmit. Ezért is gondolom úgy, hogy egy érintéssel több felületi festékmolekulát viszünk le a kezünkkel. Sőt, egy ujjlenyomatunk több zsírt juttat a telefon felületére. De mégis, szerintem érdekes a téma. Hátha valaki képes utána számolni, és ha kedve is van, akkor ezt meg is teszi. És akkor választ kapok arra a kérdésemre, ami érdekel.
2016. márc. 15. 21:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!