Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi ez a szupervasút, és miért...

Mi ez a szupervasút, és miért pont itt akarják megépíteni?

Figyelt kérdés
2016. márc. 13. 19:35
 1/4 EagleHUN ***** válasza:
100%

Gondolom a vákuumvasútra gondolsz.

Egy gyorsvasút (akár TGV, vagy mágnesvasút) Budapest-Pozsony -Bécs útvonallal nem lenne hülyeség, mert a repülőgépeknek ez túl kicsi táv, és a gyorsvasutak a teljes utazási idő hosszának tekintetében ilyen rövidebb utakra legalább olyan jók mint a repülők. (A repülésnél a beszállási várakozási idő igen sok. Így hiába gyorsabb.)


De hogy miért épp ide tennének egy vadiúj még sosem használt Amerikai fejlesztést ez jó kérdés. Erre én is kíváncsi vagyok.


Biztos sok túristát vonzana. Vagy a mi életünkért "nem kár" alapon itt akarják tesztelni élesben.

2016. márc. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"Egy gyorsvasút (akár TGV, vagy mágnesvasút) Budapest-Pozsony -Bécs útvonallal nem lenne hülyeség, mert a repülőgépeknek ez túl kicsi táv, és a gyorsvasutak a teljes utazási idő hosszának tekintetében ilyen rövidebb utakra legalább olyan jók mint a repülők."


Persze, hogy nem lenne hülyeség. Sőt, egy Budapest-Debrecen-Szeged vasút sem lenne hülyeség, vagy egy Debrecen-Budapest-Bécs vasút, vagy egy mágnesvasút Párizsig vagy egy metróvonal Moszkváig. Csak azt nem értem, hogy az egész világon miért pont a mi országunkat szemelték ki erre. Miért nem mondjuk 3 amerikai várost a Szilícium-völgyben, vagy 3 települést Németországban (mondjuk München-Stuttgart-Nürnberg, vagy mit tudom én).

2016. márc. 13. 20:01
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem mintha nem örülnék neki, csak nem tudom mire vélni.
2016. márc. 13. 20:02
 4/4 anonim ***** válasza:
Mennyire lenne gyors? A világ leggyorsabb vasútja lenne?
2016. márc. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!