Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szeretnem elvegezni az egyetem...

Szeretnem elvegezni az egyetemet "otthonrol"?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Erdekel a fizika es a matematika. Szeretnem atelni azt az elmenyt amit egy egyetem nyujthat de internet segitsegevel (videok, jegyzetek).


Nem erdekel minden tantargy, csak a matematika es a fizika :) es nem is akarok phd fokozatot elerni, megelegednek bsc kepzessel, tehat 3 eves fizika es matematika anyaggal. Hol kezdjem el? Honnan tudom letolteni? Jelenleg az dubase videoit nezem (matematika a1), hasonlot keresnek fizikabol is. Tudtok valamit esetleg? Legyen benne fizika alapozo is azert. Kofi.


2016. febr. 21. 22:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
MOOC-okon lehet kurzusokat végezni, de igazi egyetemet nem fogsz tudni így megcsinálni. Ott van egy csomó töltelék tárgy is és meg kell jelenni a vizsgákon legalább.
2016. febr. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egyetemi szintű képzettséget megszerezi, és egyetemi képzettséget szerezni két különböző dolog. A tudás megszerzése kizárólag rajtad múlik, a megfelelő képzettség igazolása viszont szabályokhoz kötött. Ilyenek a jelenlét, dolgozatok, vizsgák, stb. Na és nem utolsósorban a tandíj, hiszen egy szolgáltatást veszel igénybe.
2016. febr. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Engem csak a tudas erdekel (toltelek targyak nelkul) csak matek es fizika. Hogy papirom is legyen rola, az nem fontos.
2016. febr. 21. 23:39
 4/11 A kérdező kommentje:

ilyet keresek csak fizikaban


[link]

2016. febr. 22. 00:04
 5/11 anonim ***** válasza:
35%
Egy hét perces videóba nem lehet egy másfél órás előadás anyagát összesűríteni. Az nem fog menni, hogy autodidakta módon megtanulod a fizikát és a matematikát, ugyanis hogy ezt meg tudd tenni, ahhoz biztos alapok szükségesek, például egy bsc fizikus megléte.
2016. febr. 22. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%

[link]

[link]


Itt bongeszhetsz, nagyonsokfele tananyag elerheto angolul. A kurzus vegen egy pdf-oklevelet kapsz - cserebe a vilag vezeto egyetemeirol tanulhatsz.


A legtobb kurzusnal le van irva hogy heti hany orat vesz igenybe, de 2-nel tobbet szerintem nem erdemes felvenni egyszerre.

2016. febr. 22. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%

Itt egy csomó egyetemi kurzus érhető el:


[link]

2016. febr. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Sajnos pusztán internetes módon a matematikát és fizikát messze nem lehet elsajátítani olyan szinten, mint mondjuk egy jól tanuló matematikus vagy fizikus.

Úgy gondolom, egy-két videó hasznos lehet egy-egy témakör megértéséhez, ám semmiképp nem helyettesíthetik az egyetemi előadásokat, a számítógépes laborfoglalkozásokat, ill. a mérési laborgyakorlatokat.


Úgy gondolom, a matematika- és fizika alapos megértésének mindenképp része kell legyen egy-egy elméleti háttér bő áttekintése, hisz a finomságokat, a korlátokat, és a szépségeket épp ezek jelentik.


Néhány videó, vagy internetes tananyag az ilyen fajta szemléletmód átadására alkalmatlan.

A gyakorlat is bizonyítja ezt a tényt, pl. amerikai egyetemek már évtezedek óta tárolják videó szinten neves professzorok előadásait, sőt pl. a bme-n is volt idő mikor csinálták ezt (egy része el is érhető) azonban ezek az elektronikus változatok nem pótolják a tanórákon való részvételt, legfeljebb kiegészíthetik azokat.


Visszatérve a matematikához, attól hogy ezekben a videókban kiintegrálnak egy-két egyszerű függvényt, meg megoldanak néhány diffegyenletet, még messze nem jelenti azt, hogy ezzel meg is értjük az egészet. Ennél jóval sokkal mélyebb ez a dolog. A szépségek, vagyis a matematika igazából ott kezdődik, hogy megértjük az elméleti hátteret, átlátjuk az ok-okozati összefüggéseket. Attól, hogy valaki betanul egy integrálási táblázatot, az elméleti háttérre való rálátástól, így egyben a matematikai értelemtől is elvész.


Fizikából szintén igen fontos megérteni azt, hogy az "igazi fizika" messze nem azt jelenti, hogy kiveszünk a fv. táblázatból képleteket és abba beírunk valamit.

Rá kell jönni arra, hogy egy-egy problémát részletesen (és kellő színvonalú matematikai eszközöket igénybe véve) elemezve juthatunk el olyan szintre, hogy megértsük a dolgok hátterét, és kreatívan tudjunk vélekedni, esetleg új dolgokat létrehozni.


Ha ebbe az egész folyamatba egy picit is bele akarsz tekinteni, akkor elsőnek javaslom az Obádovics-féle matematika könyvek tanulmányozását (felsőbb matematika, lineáris algebra, diffegyenletek, stb.), ill. tanuld hozzá a megfelelő részekhez a Bólyai könyvsorozat megfelelő köteteit.


Fizikából tudom ajánlani a Budó féle könyveket.


Ezenkívül napjainkban igencsak előtérbe kerülnek különböző matematikai programcsomagok, ezeket is érdemes lehet tanulmányoznod.

2016. febr. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az egyetemeken van nappali, esti és levelező tagozat.

Levelező tagozaton heti egy nap kell az egyetemen lenni, reggeltől késő estig. Mellette dolgozni kell, mert nem kapsz diákigazolványt.


Majd folytatom, mert most nincs időm.

2016. febr. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9:

Jellemzően csak a büfészakok indítanak a nappalitól eltérő tanrendű szakot. A büfészakok között pedig nincs olyan, amely érdemben vonatkozna a matekkal vagy a fizikával.

2016. febr. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!