Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Így nagyobb tömeget tapasztalh...

Így nagyobb tömeget tapasztalhatnánk?

Figyelt kérdés

ha egy nagy tömegű test felett mérnénk meg egy tárgy súlyát?Tudom hogy nem rendelkezünk ilyen pontos műszerekkel,amikkel ezt ki tudjuk mutatni de ha elméletben nézzük akkor így nagyobb súlyt kapnánk?

ha mondjuk ugyanazon a tengerszint feletti magasságon(Föld középpontjától mért távolságtól) megmérnénk egy test súlyát mondjuk a nagy óceáni hátságok felett vagy Himalája tetején?


2010. márc. 29. 22:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen.
2010. márc. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Tömeg változatlan. Súly változó.
2010. márc. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Te most a tömegvonzásról beszélsz? Mert ahhoz sebesség is kell...
2010. márc. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"Te most a tömegvonzásról beszélsz? Mert ahhoz sebesség is kell..."


Hát ez valami oltári nagy baromság.

2010. márc. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Hát ez valami oltári nagy baromság."


Akkor te valószínűleg érted, mire vonatkozik a kérdés. Fejtsd ki légy szíves, hogy én is tudjam.

2010. márc. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Vagyis dehogy sebesség kell, már megőrültem estére. De akkor sem értem, miért mérnél a Himalája fölött nagyobb súlyt...
2010. márc. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%
Elméletileg igen. Mert hát a tömeg az ami vonzza. a Himalája tetején a tömeg nagyobb része alatta van, lefelé irányuló erő, nagyobb a súlya ezért. Ha meg mondjuk a tengernél, akkor egy 8000m-es hegydarabbal kevesebb tömeg van alatta (az inkább oldalra van tőle), szóval a lefelé irányuló vonzás kisebb. De borzasztóan minimális a különbség.
2010. márc. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Első válasz: "ha egy nagy tömegű test felett mérnénk meg egy tárgy súlyát?Tudom hogy nem rendelkezünk ilyen pontos műszerekkel,amikkel ezt ki tudjuk mutatni de ha elméletben nézzük akkor így nagyobb súlyt kapnánk?"


Már hogy a fenébe ne rendelkeznénk ilyen pontos műszerekkel? :) Gravitációs mérésekkel (graviméterekkel) nem csak egy Himalája méretű hegyet, hanem a föld alatti sűrűbb kőzeteket, ezáltal nyersanyagokat, nagyobb szerkezeti változásokat is ki tudunk mutatni.

Pl. 20-as 30-as években jópár kőolajmezőt fedeztek fel Eötvös ingával, ami szintén ezen az elven alapszik.


Második válasz: "ha mondjuk ugyanazon a tengerszint feletti magasságon megmérnénk egy test súlyát..."


Amennyiben a tengerszint és az adott pont között van tömeg, úgy lehet, hogy mást mérnél, de konkrétan a tengerszinten mindenhol ugyanazt a súlyt mérnéd mivel a tengerszintnek ez a definiciója, hogy egy olyan felület ahol a g mindenhol ugyannyi....


Elég hosszú lett, de ha érdekel még, hasznosnak találtad vagy kérdésed van folytathatom. :)



Erről szólnak a gravitációs mérések, amik nem csak egy Himalája nagyságú hegyet tudnak kimutatni, hanem azt is, ha valahol sűrűbb kőzet van a talaj alatt.

2010. márc. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
bocs,utolsó mondta véletlenül maradt bent. :)
2010. márc. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat:)
2010. márc. 30. 17:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!