Feltetlenul ossze kell olvasztani a kalium nitratot a
cukorral? Vagy eleg ha mind a kettot por alakban
osszekeverjuk es por alakban belepreseljuk a raketa testbe?
(Konyhai cukrot hasznalnek)
Figyelt kérdés
Eppen kezdo vagyok a cukros raketak teren.
KNSU hajtoanyagot csinalnek. Az arany az 65:35 lenne.
Elég a por alakú keverék is. Minél apróbb szemcsézetűre darálod őket, annál jobb minőségű lesz a keverék, annál gyorsabban fog végbemenni a reakció, vagyis jobb hatásfokkal fog égni a hajtóanyag.
2016. febr. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
2/15 Wadmalac válasza:
#1-esnek igaza van, az égés akkor a legjobb, ha a szemcsék tömege kicsi a felületükhöz képest, azt meg a legkisebb szemcsézés biztosítja, a tömb a legrosszabb. Mivel a porállapot meg kezelhetetlen (ugyebár pont alul kel nyitva lennie), valami erősen porózus, de mégis egyben maradó állag kéne. Szerintem (de ez csak tipp) ha a kristálycukor és káliumnitrát por keverékét gőz fölött párásítod és úgy összepréseled cső formára, majd hagyod kiszáradni, hogy egyben maradjon, az lehet a legjobb. A cső belső ürege lesz így egyben az égéstered.
2016. febr. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
3/15 anonim válasza:
Gondolom kanócos gyújtást tervezel rá, az a legegyszerűbb. A por tényleg könnyen "kifolyik" az alsó nyíláson, de csak akkor, ha nincs megtömörítve. Meg egyébként is lezárható egy kis vékony papírral (cigarettapapír első osztályú ilyen célra, és még ragad is), ami egy szemvillanás alatt átég gyújtáskor. Persze az sem rossz ötlet amit WM írt, csak körülményesebb és hosszadalmas a szárítási idő. Meg a cukorőrlemény elég porózus szerkezetű, de ha vizet kap, akkor tömbbé áll össze, ami ronthatja az égés hatásfokát.
2016. febr. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
4/15 anonim válasza:
Azért összeolvasztva szerintem egyből robbanna.
2016. febr. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
5/15 Wadmalac válasza:
"Azért összeolvasztva szerintem egyből robbanna."
Szerintem a tömbösítés azt eredményezné, hogy csak felületen tud égni, szóval a robbanás nem valószínű. De ez csak vélemény, nem mondom, hogy vidáman mellé állnék begyújtáskor. :D
2016. febr. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
6/15 A kérdező kommentje:
es ha egyszeruen beletomom a raketatestbe ugy hogy kozepen valamit elhelyezek amit majd kiszedek a tomorites vegen? ugyebar amit kiszedek annak a helyen lesz az eges ter
2016. febr. 13. 19:59
7/15 A kérdező kommentje:
egester
2016. febr. 13. 20:00
8/15 anonim válasza:
Így megnöveled a reakció sebességét, nagyobb felületen megy végbe a reakció, tehát azonos (sőt, kisebb) tömeg esetén jóval hevesebb lesz a reakció, nagyobb lesz a gáz kiáramlási sebessége, de arányosan kevesebb ideig. Így nagyobb eséllyel durran szét az egész, ha nem bírja a nyomást, viszont ha kibírja, akkor agresszívabban fog elindulni, nagyobb gyorsulást szenved el, de kevesebb ideig fog tartani a gyorsulás. Egyszóval veszélyesebb lesz az egész tákolmány rád nézve :)
2016. febr. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
9/15 A kérdező kommentje:
majd ha valamikor keszen lesz a takolmanyom akkor megy majd video youtube-ra :D
majd kuldok linket is
deeeeeeee ha anyam kave daralojaban ossze daralom a kalium-nitratot akkor azt a daralot mar nem erdemes kave daralasra hasznalni?
2016. febr. 14. 16:43
10/15 EagleHUN válasza:
Alapos elmosás után még lehet majd használni!
De jobb ha porcukor darálóban csinálod, kisebb az űrtartalma, és szerintem finomabb munkát fog végezni, mivel a működési időt te szabod meg, így azt is mennyire legyen "finom" por. (Bár nem tudom nálatok pontosan mi is a kávédaráló.)
A nitrátok/nitritek "sajnos" az ivóvizünkben is jelen vannak (meg az összes húskészítményben is).
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!