Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az időkép oldal hogy létezhet...

Az időkép oldal hogy létezhet még, mikor soha nem képes hasznos meteorológiai információkat közvetíteni?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy az időjárás nem olyan, mint a matematika.

De rengeteget áldoznak, költenek rá, és a honlapnak rengeteg bevétele lehet a reklámokból. Lelkes meteorológus csapat kezdte el csinálni a honlapot, de ha idővel nem jött volna bevétel, már nem lenne miből csinálni.

SAjnos a mai napig rákattintok, aztán persze mindig bosszankodok, mert 99%-ban nem találják el az időjárást.

Ezt a találati arányt konkrétan bárki tudná produkálni.

Az esőt minden napra odaírják, mindig feltételes módban.

A hőmérsékletnek köze sincs a valósághoz sokszor.

A legbosszantóbb, hogy ugyanazon oldalon eltérő információk vannak jelen. Pl. azt írják holnapra, max. 8 fok lehet. Átváltok a 30 napos előrejelzésre, már 3 fok eltérést mutat szintén holnapra. Tehát attól függ a holnapi jóslás, hogy melyik nézetet nézem éppen???

Többször jártam már úgy, hogy utazást, kirándulást, kerti munkát beterveztem az időjárás függvényében. Szeretek alapos lenni, hasznosan felhasználni az időmet. DE nagyon sokszor nekik köszönhetően hiúsult meg a tevékenység. Csapadék-előrejelzésük megbízhatósága nulla.

Az lenne a kérdésem, hogy van-e más olyan oldal, ami ennél megbízhatóbb?

Mert egyébként a hőtérkép, felhőkép, időkép térképeik elgondolása nagyon jó, épp ezt használják (használnák) sokan. De amikor a valóság meg az ott látottak 10-ből 8x nem egyeznek, akkor azért elgondolkodik az ember.



2016. jan. 30. 14:07
 1/6 A kérdező kommentje:

Ne jöjjön senki olyan válasszal, hogy "akkor csináld te, ha jobban tudod!"

én nem csinálni akarom, hanem használni, nem vagyok meteorológus. felhasználó vagyok.

de ha valami ennyire bizonytalan, annyira lutri, akkor ne nevezzék meteorológiának, meg tudománynak. akkor hívják népi jóslásnak, vagy találgatásnak. ez nem tudomány, mert vagy bejön, vagy nem. többnyire nem.

2016. jan. 30. 14:08
 2/6 anonim ***** válasza:
28%

Ha panaszkodni akarsz, azt az Időkép fórumán tedd, ne ide szemetelj. Ott a met.hu, a Köpönyeg meg még számtalan másik oldal, használd őket nagy megelégedéssel!

G.

2016. jan. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

LÉgy szíves ne mondd meg, hogy hova írhatok. Ez az oldal azért van, hogy bárki feltehesse a kérdéseit, leírhassa a véleményét.

Ez nem szemetelés, ellentétben a te haszontalan válaszoddal.

Vissza a feladónak: menj máshova trollkodni, ha nem vagy képes normálisan írni.

2016. jan. 31. 09:32
 4/6 anonim válasza:
100%
nekem is tele van a tököm azzal h szinte semmit nem találnak el ,így jutottam el ide...
2016. ápr. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Dettó. Szerintem a legrosszabb oldal. Én mindig azon gondolkodok, hogy akik ajánlgatják másoknak, azok vajon kinéznek egyáltalán az ablakon és összehasonlítják, hogy mit jósol az időkép és mi történik valójában? Hétfőn nem tudják megmondani szerdán mi lesz. Soha. Azt tudják megmondani, aznap milyen idő van, de az meg nagy segítség.


Én már pár éve nézegetem és észrevettem, hogy mindig azt csinálják, hogy úgy tisztes távolságra betesznek valami nagy változást. Lehet ez felmelegedés, lehűlés, eső, hó ez mindig attól függ épp milyen évszak van. És akkor elkezdik görgetni előre. Minden egyes nap mikor megnézed, majd 2-3-4 nap múlva jön. És így halad a dolog előre. Komolyan, mint a szamár orra előtt a répát.

2016. jún. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ezt a görgetést már én is észrevettem, rendszeres.

Esőt ír 2 nap múlva, de ha 2 nap múlva nézed meg, akkor is két nappal későbbre fogja írni.

Így én is tudok előre jelezni bármit.

2016. jún. 7. 09:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!