Ez az örökmozgó működik?
> „A korongnál ahol érintkezik a golyóval, olyan mintha egy súly lenne a korongon és az lefelé mozog(na), tehát elindítja vele a kereket ami meg alátámasztja a golyót és a folyamat ismétlődik. Így hogyan állna meg?”
Ha mozog lefelé, akkor előbb utóbb leér, és megáll. Ha csak mozogna, akkor megmarad a helyzeti energiája, és nem nyerünk ki belőle plusz energiát (ha 0 a súrlódás, akkor lehet, hogy „végtelenül” sokáig mozog, lásd a Tejútrendszer), de amint rákötöd a generátort, sokkal nagyobb erő fogja lassítani, és megáll. Amúgy nem 0 a súrlódás, de nagyon pici.
> „De forgat egy korongot.”
Azt a korongot nem lehet, hogy a háttérben látható ipse forgatta meg a karjával, mikor beállította a korongok tengelyét? (Csak mert akkor közölt egy kis energiát a rendszerrel… Illetve a kézi erővel hajtott generátort már feltalálták egy ideje, az nem nagy szám.)
> „Megépítem és működik igen nem akk nem.”
Végül is ebből látod majd legjobban. Nem fog működni (1 wattos lámpát nem hiszem, hogy 10 másodpercnél tovább fogsz tudni működtetni vele, miután elindítottad), de amúgy tényleg szép, ügyes szerkezet, és szép munka megépíteni, még ha áramot nem is fogsz vele sokat termelni. (Mindenféle gúny nélkül: irigylem azokat, akik ilyeneket ki tudnak találni, és/vagy össze tudnak rakni.)
> „Több kérdést nem teszek fel itt mert úgyse kapok olyantól választ aki ért hozzá, leírja hogy működik-e, ha igen miért ha nem miért.”
Mi leírtuk, hogy működik-e majd (ez egész biztos), a miértet is próbáltuk részletezni, vagy egyéb példákkal megvilágítani, csak valahogy nem sikerült befogadnod, de ez nem nagy baj.
> „Ne vegyétek sértésnek.”
Részemről oké, és bocsánat, ha nagyon belelovaltam a vitába, sértegetni én sem akartam. (Lehet, tényleg meg kéne próbálnom változtatni magamon…)
Az örökmozgó (perpetuum mobile) olyan hipotetikus gép, amit ha egyszer beindítunk, örökké mozgásban marad, miközben nem von el energiát a környezetétől és a belső energiája is állandó szinten marad.
Az örökmozgókról általában:
A termodinamika kétféle örökmozgót különböztet meg:
-az elsőfajú örökmozgó olyan gép, ami több munkát végez, mint amennyi energiát felvesz a környezetétől. Egy ilyen gép hatásfoka nagyobb, mint 100%. Az energiamegmaradás törvénye, vagyis a termodinamika első főtétele alapján ilyen gépet nem lehet készíteni.
-a másodfajú örökmozgó olyan gép, ami a környezetéből felvett hőenergiát veszteségek nélkül munkavégzésre tudja fordítani. Egy ilyen gép hatásfoka pontosan 100%. A termodinamika második főtétele alapján ilyen gépet sem lehet készíteni.
-A dimenzió-elméletek, Maxwell-démon, a Noether-tétel és a szimmetriaelv csak a szubatomi részecskék szintjén nyilvánulnak meg, emiatt energia termelésére nem alkalmazhatók.
Eddig mindenki, aki azt állította, működő örökmozgóval rendelkezik, vagy elbukott, vagy eltitkolta találmánya lényegét, ezért egyetlen ilyen állítólagos eszköz működési elvét sem lehet ellenőrizni. A titkolózás szokásos hivatkozási alapja valamilyen összeesküvés-elmélet, például a kőolaj- és földgázkitermelésben érdekelt üzleti körök ellenérdekeltsége és aktív ellentevékenysége. Az örökmozgó megvalósíthatóságában hívők a tudományosan soha nem igazolt kísérletek alapján nyitottnak tekintik egy ilyen gép működőképességének lehetőségét.
Napjainkban két magyar ember létezik, aki állítása szerint ilyen szerkezettel rendelkezik, de a titkot ők sem árulták el. Az egyik legismertebb magyar ember, aki ezzel a témával foglalkozik, a kutató-fejlesztő mérnök Egely György. Könyveiben - mint például a Tiltott találmányok - hosszan ír az eszközökről, de tudományosan értékelhető megállapításokat nem tesz.
"van gravitációból energiája ami a gömb súlya és az kárpótolja a súrlódást"
TESSÉK?
Mi "kárpótolja" a súrlódást?
A rendszernek tényleg van helyzeti energiája - ami meg is marad, hiánytalanul, mivel semmi sem esik le.
Kedves kérdező! Ugye nincsenek jó jegyeid fizikából?
Ha igen, akkor mutasd meg légy szíves azt az erőt, ami munkát végez ebben a rendszerben.
Az örökmozgó mint olyan, nem megvalósítható. Legalábbis jelenlegi tudásunk a fizikáról, erre enged következtetni.
Végtelen ideig mozgó rendszer elméletileg lehetséges, de a belőle kinyerhető energia: nem!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!