Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hol tudnék venni egy ilyen...

Hol tudnék venni egy ilyen mágnest? (kép)

Figyelt kérdés

[link]


Én készítettem paintben. 2 db ra lenne szükségem, egy hatalmas erejűre, nagyon erősre, ami legalább 30cm ről is tudja vonzani a másikat, vagy 20 ról, és egy nagyon kicsire, amit a nagy nagy erővel vonz. A kicsi lehet akár összesen 2cm is. Erőssége nem fontos, nem neki kell vonzania a nagyot. Mágnesboltban nem nagyon találtam eddig, igaz 2-t néztem de tömve voltak neodímium mágnessel vagy mivel. Budapesti vagyok! Netről kicsi sok idő rendelni...:S


2015. nov. 10. 20:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Olyat nem tudsz venni ami 30 cm-ről vonz.
2015. nov. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mennyi a max. "hatótáv"? Amúgy a japán sínek 50cm ről is taszítják egymást.
2015. nov. 10. 20:46
 3/12 anonim ***** válasza:

A legerősebb mágnesek az úgynevezett Neodímium mágnesek.Messze felülmúlja a legközelebbi versenytársát.

A nagy mágnesre van példa például itt:

[link]

Ennek az ára ~30Euro ami kb 9500 Ft.

Csak az interneten lehet rendelni.

Nagyon veszélyes mert ha egy jól mágnesezhető felületre teszed akkor 100kg súlyának megfelelő erőt fejt ki. Tehát ha az ujjad alatta marad akkor elköszönhetsz tőle.Azt ajánlom inkább játsszál mással.

2015. nov. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ennek honnan tudom, hogy melyik a déli, északi pólusa? Komoly erő, wow. Uh. Talán kisebb is jó...) Kéne valamilyen üzlet ahol nagy a választék. Leginkább a hagyományosakat szeretem, aminek megvan festve mind2 pólusa, tehát a piros-kék színűt.
2015. nov. 10. 20:56
 5/12 anonim ***** válasza:
Az Euromagnet-en elég nagy a választék. A gond az ezzel a 30cm-rel hogy a távolság négyzetével csökken az erő.
2015. nov. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen, ezt tudom, éppen ezért kell minél erősebb mágnes, hogy minél távolabbról is érezhető legyen a hatás.


Kösz a linket!

2015. nov. 10. 21:02
 7/12 anonim ***** válasza:

"A legerősebb mágnesek az úgynevezett Neodímium mágnesek."


Amúgy ezek a mágnesek nincsenek hatással az emberi szervezetre? Mondjuk egy több tonnás Neodímium mágnes nem ölne meg egy embert, ha mondjuk közvetlen közel menne hozzá?

2015. nov. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem ölne meg rövid távon.

Hosszú távú hatásait nem vizsgálták de nem hasznos az biztos.

2015. nov. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Itt is van ez kisebb és olcsóbb:

[link]

2015. nov. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Írják hogy "munkahőfok 80°C"


Mit értenek az alatt hogy munkahőfok? Azon a hőmérsékleten a legerősebb? Vagy az a hőmérsékletmaximum, amin még dolgozik?

2015. nov. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!