Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Akik jók elektrofizikából,...

Akik jók elektrofizikából, adnának egy kielégítő választ?

Figyelt kérdés
Szóval, van 1 elektromágnes, amely 40cm es sugarú körben mágneses mezőt hoz létre maga körül, e mező ereje egyenlő nagyságú/frekvenciájú az agy alvás közben kibocsájtott elektromágneses hullámaival. Ha ez este a fejem közelében van, könnybben elalszom ha be van kapcsolva, vagy ilyen hatása abszolút-nincs, és csak placebo? Van mögötte tudomány? Megvennék valamit ami tud ilyet de drága és fölöslegesen nem akarom megvenni. Természetes módon alvás közben létrejövő "agyhullám" jutna mesterségesen kívülről be az agyba. elviekben működik? Mennyire "erős"? Ahogy bekapcsolom, máris kikapcsolt a tudatom vagy hogyan fejti ki a hatását? Írták a termék weboldalán, hogy van 1 90 napos tréning idő, hogy rászokjon az agy, de ebben nem látom a logikát. Bár nem vagyok fizikus, de szerintem vagy működik vagy nem, nem pedig nem működik és 90 nap múlva igen.
2015. nov. 7. 20:09
 1/9 anonim ***** válasza:

> „Akik jók elektrofizikából, adnának egy kielégítő választ?”

Mi számít kielégítőnek, illetve pontosan milyen értelemben akarsz kielégülni? (Ok, bocs, a perverz hajlamaimat most itt berekesztem.)


> „Szóval, van 1 elektromágnes, amely 40cm es sugarú körben mágneses mezőt hoz létre maga körül…”

Nincs. A mágneses mezőt nehéz leárnyékolni, olyan nincs, hogy maga körül 'pontosan' 40 cm sugarú körben hozzon létre mágneses mezőt (illetve legfeljebb akkor, ha valami 40 cm belső sugarú fémdobozban van).


> „e mező ereje egyenlő nagyságú/frekvenciájú az agy alvás közben kibocsájtott elektromágneses hullámaival.”

Ez elképzelhető, de akkor nem mágneses, hanem elektromágneses mező van körülötte, ami minden irányban távolodik, tehát ez egy sugárzás lesz.


> „Ha ez este a fejem közelében van, könnybben elalszom ha be van kapcsolva, vagy ilyen hatása abszolút-nincs, és csak placebo?”

Igen. (Mondjuk én biztos nehezebben aludnék el mellette, mert nem hagyna nyugodni a gondolat, hogy mi a fenének kell ilyen egyáltalán a világba, de ez az én bajom.)


> „Van mögötte tudomány?”

Nyilván, az minden mögött van. Ha más nem annyi, hogy az alkatrészeit összeillesztették valahogy…


> „Bár nem vagyok fizikus, de szerintem vagy működik vagy nem, nem pedig nem működik és 90 nap múlva igen.”

Hát… Régen a СОКОЛ rádiónak is kellett pár perc, amíg bemelegedett, szóval hogy ennek is kell bejáródási idő, az még nem feltétlenül kizáró indok. Mondjuk a 3 hónapot én is soknak érezném, annyi idő alatt az erdőben is hozzászoknék az alváshoz akár sátor nélkül is, nem hogy mágneses izével.


A többit nem tudom, az már inkább biosz. A mennyire "erős" kérdésre van egy körülbelüli tippen, hogy nagyon gyenge.

2015. nov. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ja, elektromágneses hullámok mert PEMF Pulsed electro-magnetic frequency. Az "Igen." -t a 4. bekezdésed első mondatának 1. felére értetted?
2015. nov. 7. 20:44
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért van 90 napos tréning idő hogy ne vidd vissza a terméket mert akkor nekik kötelező lenne visszavinni.

Van elismert tanulmány arról hogy van pozitív hatása?

És arra hogy nem káros?

Ne kell beugrani minden hülyeségnek...

2015. nov. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat, jogos, mikor elkezdtem írni elfelejtkeztem a vagyról/felületesen olvastam, nem tudom. A 4. bekezdést az idézett mondat második felére értettem, ami a vagy után van: ilyen hatása (lényegében minden gyakorlati szempontból) abszolút nincs, és csak placebó.
2015. nov. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Elszomorít. De akkor hagyom.
2015. nov. 7. 20:55
 6/9 A kérdező kommentje:
2015. nov. 7. 21:00
 7/9 anonim ***** válasza:

"PEMF Pulsed electro-magnetic frequency."

Vagyis pulzáló mágnesterápia/biorezonancia.


Amit a TV-shopban, házaló ügynöknél, ezoterikus/csodaeszközöket árusító webáruházban kapsz. Ezen eszközöket, hogy forgalomba hozhassák, a mágneses térerejük nem lépheti túl a egészségügyi határértéket - így vajmi kevés hatása van. Ráadásul ezek mögött nincsenek komoly kettős vakteszttel megtámogatott, reprodukált, klinikai kísérletek csak amolyan "felvesszük az agyhullámaidat oszt' visszajátszuk aztán meggyógyulsz azonnal minden bajodból"-marketingblabla.


Kis olvasnivaló/néznivaló:

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]


Vannak valóban működő/kutatás alatt álló megoldások - csontrepedés, migrén illetve depresszió kezelésére - de azok rendesen dokumentáltak.

2015. nov. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, akkor az a cucc, ami a legutóbbi (21:00-ás) linkeden van, az nem az alvást segíti, hanem valami α-hullámokat detektál. Tehát az nem aktívan befolyásolni szeretné, hogy relaxált vagy-e, hanem csak jelez, ha relaxált vagy. (Ami jelzéstől, gondolom, kevésbé leszel majd az…)
2015. nov. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"És ez működne? "

A '80-as évek végén, '90-es évek elején - amikor sok féle sarlatánság beáramlott hazánkba - megjelent az agykontroll is.


A fő lényege az, hogy az ember elvileg - megfelelő tréning mellett - képes befolyásolnia agyának működését (ami az agykéregen mérhető agyhullámok reprezentálni), úgy hogy az visszahasson szervezetére (ami némileg igaz, de nem kell túlzásokba esni), illetve - és most jön a sarlatánság része - képes pusztán koncentrálással befolyásolni környezetét.


Ez a készülék az agykontroll szellemiségében az agykérgen mérhető elektromos jelet figyeli és alfa agyhullám jelenléte esetén jelez, ezzel elvileg "elősegítve" az alfa - félálomszerű révületben levő - állapotba jutást. Gyakorlatban ez persze nem egyértelmű.


Te viszont kedves kérdező aludni akarsz, nem relaxálni. Ha alvászavarban szenvedsz akkor keress fel vele egy orvost: [link]

2015. nov. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!