Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan kezdjem a programozást?

Hogyan kezdjem a programozást?

Figyelt kérdés
Utána olvasgattam ,és egyelőre csak hobbi szinten szeretném megtanulni.Láttam vannak kül. programozási nyelvek mint a pascal,java stb...Mivel érdemes kezdeni, melyek közt mi a különbség?Légyszi ha tudtok akkor egy linkkel is megdobhattok, ahol utána tudok olvasni.
2010. márc. 18. 15:16
 1/9 anonim válasza:
kezd pascallal mindenképp, aztán C plusz, majd jöhet a java, c plusz plusz ( nincs plusz jelem )
2010. márc. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem.Mondjuk van egy jó pascal-os könyvem.:)
2010. márc. 18. 15:44
 3/9 anonim ***** válasza:

Én Pythonnal kezdeném.

[link]

[link]

2010. márc. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én meg belecsapnék a lecsóba, és C#, .NET.


Szerintem a Pascal-t el kell felejteni az objektum orientált programnyelvek világában. A Delphi is pascal alap, de szerintem azt sem kell már erőltetni.


A C# jó, kellően modern, és nem olyan nehéz mint a Java, pláne nem, mint a C++.

2010. márc. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én az első válaszolóval értek egyet. Nézegesd meg a Pascal-könyvet, próbálj ki benne dolgokat, mint nulladik lépcsőfok. Első fokként utána pedig C-vel foglalkozz komolyabban szerintem, majd mikor már viszonylag ismered, akkor bele lehet vágni az objektumorientált programozásba, Javába. De a C-t eközben se hanyagold.

Szerintem aki ilyen nagy bűvész Javában, de semmi másban, már ő sem tudja, hogy mit csinál a programja, csak 5 kattintással összevarázsolt valami undorító kódot, amiről fogalma sincs, hogy eljárások szintjén hogy működik, csak beillesztette az API-ból a metódusokat, és örül, hogy lefut. Persze alkalmazások így könnyen fejleszthetőek, de részemről sosem bírtam megszokni, hogy 6000 oldal dokumentációt ismerjek, hogy jó Java-s legyek.

2010. márc. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

C-vel érdemes kezdeni, az objektum orientáltság (C++, C# elsőre sok lenne). Ráadásul hardverfejlesztéshez még ma is C-t használnak.


Ha ez megy és komolyan akarsz foglalkozni a dologgal, akkor jöhet Bjarne Stroustrup bácsi nagykönyve a C++-ról (ami száraz, rohadt hosszú, de piszok jól megtanít programozni), vagy valami alkalmazásorientált nyelv, pl. Java, amivel hamar eladható dolgokat lehet készíteni.


Én Pascallal kezdtem, de szerintem abszolút felesleges volt...

2010. márc. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Először én is Pascaloztam egy kicsit, de nem tetszett, felesleges!! Utána jött a "C" szerelem, most pedig a JAVA nyelven gondolkodom, hogy meg kellene tanulni...
2010. márc. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Volt már a kérdés, és kimerítően körbejárták.
2010. márc. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Kromi84 válasza:

Sziasztok azért írok ide mivel felesleges lenne új kérdést nyitnom mivel ide illik. Szintén szeretnék hobbiól tanulni viszont úgy gondoltam, ha már csinálom legyen értelme. És szerintem nagyon magasra tettem a lécet. Ennek ellenére kitartok, de nem tudom hol kezdjem. Olyan programot találtam ki amely a munkahelyemen segítene.

A lényeg meósként kimegyek a raktárba felírom a kiszállításra összerakott termék dobozok dátumát felírom majd ezt beírom egy füzetbe sőt egy másik személy utána a számítógépbe. Arra gondoltam meg lehetne-e oldani, hogy én csak beszkennelem a lapot és a dátumok egy excel táblában a kívánt helyen megjelennek. (van még sok elképzelésem a programhoz, de így is hosszan írtam és ez a tömör lényeg)

2013. aug. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!