Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy krumpliból hány watt...

Egy krumpliból hány watt teljesitmény nyerhető? ( 1 darabka krumpliból)

Figyelt kérdés

Ugye 1 darab krumpliból 1V feszültség nyerhető, az mennyi watt? Tudom, hogy amperrel kell számaolni, de az amperr itt nem ismerem.

És mennyi idő alatt romlik meg a krupli ( felvágva, a fonnyadására és az elszíneződésére gondolok, és az hány nap?)



2015. okt. 16. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Rákötsz egy fogyasztót, és megméred az ampert is, meg a voltot is. Nem nagyon vannak erre irányuló kutatások, legalábbis én nem találtam


[link]

Ez alapján a kép alapján viszont kétlem, hogy sokat

2015. okt. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is csak saccolni tudom. Használhatóság 1 -2 nap, kapacitás 20 - 50 milliamper-óra.

Például 5 mA 10 óra hosszan, vagy 10 mA 5 óráig.

Valahogy nem tetszik nekem, hogy élelmiszert (citrom, narancs, alma, krumpli) ilyesmire pocsékolnak.

Apró cukorka,dobozából (T-vel kezdődik a neve, de nem írom le, potyán nem reklámozom) sokkal jobb galvánelemet lehet csinálni. Rézlemez, cinklemez, víz, pár csepp ecet, kis ügyesség, kreativitás, és kész is. 3 - 6 cellából mutatós blokkot lehet összeragasztani.

2015. okt. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
És még valami. Az energia nem a krumpliból jön, hanem a beleszúrt cink elektród kémiai energiája alakul át elektromos energiává.
2015. okt. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom, csak kel valami ami kiváltja a hatást, és ahoz kell a krumpli, vagy bármilyen sav. És gondoltam elég ha a krumplit mondom és nem egy egész mondatot.
2015. okt. 17. 19:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyébként ha ki akarod próbálni akkor főzd meg a krumplit, állítólag sokkal több energiát add
2015. okt. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!