Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A Solenoid motort meglehet...

A Solenoid motort meglehet építeni? Ha meg hogyan?

Figyelt kérdés

Sok videóban láttam, már hogy építik meg de nekem nem világos mert nem mutatja be rendesen a megépítését.

Mik kellenek a megépítéséhez?



2015. okt. 11. 16:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt a videót láttad?

https://www.youtube.com/watch?v=wZiPAJXnT6M

Mi nem világos?

2015. okt. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

ez rendben van de én olyat keresek amit otthon is meg lehet csinálni.

De azért köszi.

2015. okt. 11. 20:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Két kérdésem volna:

1. Miért írod nagy S-sel?

2. Miért nevezed solenoidnak elektromágnes helyett?

Nem kötekedni akarok, valójában az érdekel, hogy bizonyos műszerészek mi alapján tesznek különbséget a solenoid és az elektromágnes között.

2015. okt. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1: Azért írom S-sel mert így volt írva youtube-on.

2: Azért solenoid mert így találtam rá.

2015. okt. 13. 17:39
 5/6 anonim ***** válasza:

Szoleonidnak általában ezt a fajta tekercs elrendezést szokták nevezni (hosszúkás, hengeres, állandó átmérővel).


Láthatod, hogy úgy megy, mint egy dugattyús robbanómotor. Egy tekerccsel is működik, ha van rajta lendkerék. Tehát szerezned kell egy olyan cuccost, ami egy jól csapágyazott főtengelyből áll, amin van egy ilyen kis hajtókat, pl. egy láncfűrész vagy egy még kisebb RC robbanómotor. (A hajtókarra egy lágyvas hengert csavarozol, majd a dugattyú helyére a hengerbe bele teszed a tekercset.)

A dugattyút meghagyod gyűrűk nélkül és a tetejére egy lágyvas lapot csavarozol, a tekercset meg elhelyezed a henger tetejének síkjában.

Ez tök jó ötlet, kíváncsi is lettem, hogy teljesítményben mennyire érné utol maximum az így átalakított motort!

2015. okt. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Akkor ez működő képes valami?

Mert ugye sok hülyeség van a youtube-on mint pl: az örök áram.

Én olyan videót láttam hogy egy műanyagcsövet körbetekernek rézdróttal és egy szöget vágnak el dugattyúnak ez működne?

Nem tudja esetleg valaki hogy milyen és mennyi rézdrót kell? ( a milyenen a vastagságára gondoltam)

Egy 9V-os kis elemmel meg lehet ezt csinálni?

Nincs semmi mágnesre szükésg? Neudium mágnesre?

2015. okt. 19. 17:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!