Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Meglehet tanulni eneklni?

Meglehet tanulni eneklni?

Figyelt kérdés
annyira nincsen "rossz" hangom olyan atlagos..jobba tudom tenni? Meg lehet tanulni?

2014. okt. 4. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Igen.
2014. okt. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Meglehet", hogy "meg lehet" tanulni. (sic!)


A képességeidtől függ. Egy szakember meghallgat, és meg tudja mondani, hogy érdemes-e komolyan foglalkoznod a dologgal, vagy sem.

2014. okt. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem a kérdező nem Pavarottit akarja lekörözni, és világszínvonalon énekelni, még csak nem is éneklésből akar megélni. Ha jól értem, csak annyi a kérdése hogy tudja-e fejleszteni az énektudását. Erre a válasz pedig az, hogy igen, ez fejleszthető. Elég beállni egy énekkarba, és minden héten eljárni próbára. Figyelj magadra meg a többiekre, és lassan magától fog javulni a hangod.
2014. okt. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor úgy látszik az első 3 válaszoló nincs tisztában pár dologgal. Néha rossz dolog őszintének lenni, de konkrétan a kérdésedre válaszolva:

- Meg lehet tanulni énekelni?

- Nem.


Az éneklés nem tanulható. Ahogy az abszolút hallás sem. Vagy benned van genetikailag a kellő 'tudás', és ez előhozható/fejleszthető gyakorlással, vagy nincs benned, és a büdös életbe nem fogsz tudni énekelni. Ilyeneknél esetleg nagyon nagy erőbedobással, minimális szinten növelhető az énektudás,ehhez viszont óriási elszántság is kell. Láttam már bőven mindegyik esetből.


Ha te úgy érzed, hogy általánosságban nincs rossz hangod, és ténylegesen így is van, akkor fejlesztheted olyan módszerekkel, amiket az előttem szólók is írtak.

2014. okt. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó! Ez így nem teljesen igaz!

Az éneklés mint technikai igenis tanulható. Az éneklés mint adottság viszont tényleg nem.

Magyarul: "iparosként" bárki megtanulhat pontosan, megfelelő ütemben, akár még tisztán is énekelni, viszont az a plusz, amitől tényleg jó énekes valaki, nem lehet meg mindenkiben.


Ugyanígy alapvetően rajzolni is bárki meg tud tanulni, de ettől még nem lesz bárkiből festőművész.

2014. okt. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat:))
2014. okt. 5. 10:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!