Hogyha a hatalmas sivatagokat, vagy azoknak nagy részét befednék napelemekkel, akkor azok hány család/ország energiaellátását biztosítaná?
Először is olyan sivatagot kéne választani, ahol nem tombolnak erős szelek. Ez azért fontos, mert akkor kevésbé rakódik rá a por/homok. Másodszor pedig lehetőleg kősivatag legyen, mert különben a napelemeket nehéz lenne elhelyezni. Az is fontos, hogy természetesen ezeket karban kéne tartani, és a különböző járműveket, eszközöket az ebből befolyó energiából üzemeltetnénk, és a karbantartó embereket is ebből a befolyt pénzösszegből fizetnénk ki. Így összességében, ha a legtöbb kősivatagot teleraknák napelemmel, akkor kb. hány család/ország energiafelhasználását fedezné? és az emberiség hány %-áét?
Illetve vajon meg lehetne oldani azt, hogy a későbbiekben mindenki áramhoz jusson? Mert jelenleg több milliárdan vannak áram nélkül. De vajon meg lehetne-e oldani, hogy a növekvő népesség ellenére is mindenkinek legyen elegendő árama? Esetleg mindez megújuló természetes forrásból?
Nagyon nagyok a szállítási költségek.
De az jó ötlet, hogy a környéket lássák el.
Oázisokat és termő területeket lehet így létrehozni... ugyanis a (homok)sivatag alatt mindenütt víz van.
Tegnap vagy tegnapelőtt volt a kérdés. Egyébként Brüsszelben 5-6 éve már fondorkodtak egy ilyenen, de végül nem lett belőle semmi. A Szahara felületének egyébként csak kis töredékét kéne lefedni naperőművel, hogy az EU teljes villamosenergia-fogyasztását fedezzük, beleszámítva a nagyobb bőségből eredő olcsóbb energiából eredő várható többletfogyasztást is.
(Egyébként a "napelem" vagy fotovoltaikus elem egy jó hatásfokú, de nagyon drága dolog, a naperőművek nem ezzel működnek.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!