Honnan legyen jó ötletem, amiben tudnék alkotni, kutatni,
újat kitalálni, például Phd témát?
Figyelt kérdés
Ez hogyan szokott működni? Nyilván egyszerű kérdésnek tűnik, de ha kitalálok valamit, akkor azt honnan tudom, hogy megcsinálták-e már? Illetve honnan tudom, hogy az a "sok minden" amire már rájöttek, azon belül még mire lenne szükség, illetve a téma elég "erős"-e az adott szinthez, amit csinálok/ csinálni szeretnék? Ha elolvasok egy csomó könyvet, amiben nyilván benne van, hogy mit csináltak már az adott témában, de abból nem derül ki, hogy mire lenne szükség még.
2015. szept. 25. 21:52
1/9 anonim válasza:
"honnan tudom, hogy megcsinálták-e már?"
Pl. megnézed az interneten?
Ha arra vársz, hogy majd valaki megcsócsálva eléd hozza, akkor nem kutató vagy, hanem fotelkrumpli.
"Illetve honnan tudom, hogy az a "sok minden" amire már rájöttek, azon belül még mire lenne szükség, illetve a téma elég "erős"-e az adott szinthez, amit csinálok/ csinálni szeretnék?"
Tudás, tájékozottság és gyakorlat kell hozzá. Ezeket szerezheted meg a tanulással.
2015. szept. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
2/9 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor még tanulnom kell elég sokat. Persze nem mindenki talál ki saját magának témát. Ki vannak írva téma címek, amikre lehet jelentkezni, nem hiszem hogy ők fotelkrumplik lennének, mert kicsit "útbaigazították" hogy merre induljanak el.
2015. szept. 25. 22:53
3/9 anonim válasza:
több mint valószínű, hogy kitalálták már, nem véletlen vannak azok a bizonyos iskolák amiket végigjár az ember, eljutsz a PhDig akkor majd egy nagyon speciális terület nagyon speciális dolgát kitalálhatod
2015. szept. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
4/9 anonim válasza:
Csatlakozol egy kutatócsoporthoz. Vagy egyetemen, vagy egy állami intézethez, vagy egy cégnél folytatott kutatáshoz. Ott lesznek olyan emberek, akiknek az a dolguk, hogy eligazítsanak (konzulens és témavezető).
2015. szept. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 anonim válasza:
Ha komolyan elkezdesz foglalkozni egy témával, akkor adni fogja magát a dolog idővel.
De így, hogy ülsz, és elmélkedsz ezen, soha nem fogsz rájönni arra, hogy ez hogy működik. Az embernek akkor vannak jó ötletei, ha tájékozott egy adott kérdésben. Ha egy konkrét témában te is tájékozott leszel, akkor tudni fogod, hogy mit érdemes kutatni, ami még homályos folt lehet a tudományban.
2015. szept. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
6/9 A kérdező kommentje:
Akik azt hiszik hogy csak ülők és elmélkedek: Még csak Bsc-s vagyok.
2015. szept. 26. 09:33
7/9 anonim válasza:
Igazából nem az volt a lényege annak, amit írtam, hogy csak ülsz és elmélkedsz, hanem az, hogy ásd bele magad egy témába, mert ha tájékozott leszel egy adott kérdéskörben, akkor tudni fogod magadtól is, hogy mi az, amit érdemes kutatni és ami érdekel. De ehhez olvasni és kutatni kell. és persze az egyetemi tanárok, témavezetők is segítenek. Ha itt kiteszel egy ilyen kérdést, biztos nem leszel okosabb...
2015. szept. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
8/9 anonim válasza:
Mire majd ott tartasz, hogy PhD témán kell gondolkoznod, addigra már lesz annyi rálátásod a szakterületedre, hogy meg tudd sejteni, melyek azok a témák, amikben újat, hasznosat tudnál adni a világnak. Utána a szakirodalom felkutatásával meg tudod nézni, hogy konkrétan azt az egy dolgot kutatták-e már, és hogy te hozzá tudsz-e tenni valamit.
Szerintem az MSc közepe táján már tudsz fogni ezen érdemben gondolkodni, addig meg járj nyitott szemmel.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!