Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A klór lúgos vagy savas...

A klór lúgos vagy savas kémhatású?

Figyelt kérdés
Ugyanis a Domestosra az van írva, hogy savval érintkezve klórgáz szabadul fel (és elvileg klórt tartalmaz). Viszont ha pl. a ruhát ezzel öblítettem és maradt még benne ilyen klóros cucc és beteszem mosószerrel mosni (ami lúgos) akkor lehet ebből bármi baj is?
2010. márc. 14. 13:32
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Mindenesetre megkaptam a választ, már ki is mostam a Domestosos szőnyeget mosóporral és valóban nem lett semmi bajom. Számomra ennyi volt a lényeg. És elnézést a pontatlan kérdés miatt, ebből is látszik, hogy egészen mással foglalkozom.
2010. márc. 14. 20:54
 12/15 anonim ***** válasza:

" elmélet hiánya téves gyakorlati következtetésre vezetett."


És az elméleti fejtegetést a kérdező megsütheti ropogósra mert semmi haszna nem lett belőle.

2010. márc. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Én pedig úgy tudom,hogy a Domestos is Hipoklórossav,másnéven hypo,ami savas.És nem azonos a nátrium-hidroxiddal(NaOH)ami lúgos.a hipoklorsavak,perklórsavak,klórsavak,sósavak mind savasak.

[link]

[link]

2010. márc. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Én pedig úgy tudom,hogy..."

Szerintem pedig rosszul

"a Domestos is Hipoklórossav"

A Domestos egy haztartási tisztítószer márkanév, aminek fő alkotórészei azonosak a háztartási hipóval.

"Hipoklórossav,másnéven hypo"

A hipó nátrium klorid, nátrium hipoklorit és nátrium hidroxid vizes oldata

"ami savas"

Az igen, a hipó viszont erősen lúgos.

"És nem azonos a nátrium-hidroxiddal(NaOH)ami lúgos."

Hát nem is! Állított valaki ilyet?

"hipoklorsavak,perklórsavak,klórsavak,sósavak mind savasak."

Ahogyan ezeken kívül még több száz ásványi és szerves sav.

2010. márc. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Linnax válasza:
Ragyogó! Engem mindenesetre jól összezavartak! Most már csak annyit szeretnék tudni, hogy jó ötlet-e a hangyabolyra Hypot önteni?
2018. jún. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!