Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Orvosi egyetemből miért nincs...

Orvosi egyetemből miért nincs levelező képzés?

Figyelt kérdés

2015. szept. 13. 23:12
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
83%

Bocs nekem az a véleményem, hogy egy ápoló, vagy mentőtiszt BSc orvosi szempontjából egy nulla. Azt meg kötve hiszem, hogy egyetemi docensek hadai szeretnének orvosi diplomát szerezni... de megjegyzem igenis ők is nyomják le a hat éves képzést! Találkoztam velük egyetem alatt. Az elméleti intézetekben dolgozóknak halvány lila gőzük sincsen az orvoslásról, a saját diszciplinájában, meg egy két határterületben jó, a többiből meg nulla, szóval akkor már inkább a gimnazista, aki tiszta lappal indul, és nem a molekulák az elsők a számára, hanem a beteg. Továbbá akinek ilyen ambíciói vannak, annak az egyetem elvileg számos tárgyat el tud fogadni, tehát az alapozó modul egy részét megspórolhatja.


Ó és még egy kérdés, hogyan oktatnál levelezőn, ha hétvégén megáll az élet a kórházakban? Nem igazán van lehetőség a gyakorlatokra. Ami meg a rugalmasságot illeti, nem az egyetem dolga fényesre nyalni a hallgató seggét. Az orvosinak így is több hallgatója van, mint kellene.

2015. szept. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
23%

Az orvosi egyetem általános orvosi (MD) szaka ugyanolyan mester szintű egyetemi képzés, mint a többi műszaki, jogi, agrár, bölcsész, közgazdász szak, vagy az egészségügy területén a gyógyszerész, fogorvos, biológus, állatorvos, fizikus, vagyész, orvosi biotechnológus, klinikai laboratóriumi kutató MSc stb.


Ha más szakokon megszervezhető többféle képzési rendszerben a képzés, akkor orvosi szakon is megszervezhető (ahogyan ez a világon máshol meg is történik).


Az, hogy valaki milyen felkészültségű szakember az nem a tanulmányok módszerétől, tárgyak sorrendjétől (...) függ, hanem attól, hogy milyen tudást gyűjtött össze és abból milyen követelményrendszer szerinti vizsgát tett le. Ha valaki kiváló eredménnyel le tudja tenni egy szak szigorlatait és záróvizsgáját, akkor alkalmas ugyanannyira mint a másik, aki ugyanazt a vizsgát tette le sikeresen. Nem azt mondtam, hogy más tartalmi követelmények szerint szigorlatozzon, vagy államvizsgázzon az akinek már van előképzettsége, hanem azt, hogy más képzési rendszerben is tanulhasson.


Az az állítás, hogy egy mentőtiszt vagy diplomás ápoló tudása nulla orvosi szempontból, vagyis a 3-4 éves egyetemi képzése során nem tanult semmi hasznosat egy érettségizett gimnazista tudásához képest az szerintem nonsense.


Nem kívánom azt az állítás megfogalmazójának, hogy súlyos balesete után mentőtiszt, vagy diplomás ápoló helyett egy képzetlen gimnazista nyújtson számára elsősegélyt, vagy kezelje az kórházba szállításig, mert nem kívánok senkinek rosszat. Azt hiszem át kellene újra gondolni ezt a mondatot!

2015. szept. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Tanult valami hasznosat, csak éppen az édeskevés az össz ismeretanyaghoz képest. A mentőtisztnek max az oxiológiát lehetne elengedni (azt sem teljesen, de mindegy), ami az orvosin ötödévben egy egyszemeszteres tantárgy (több más között:-)). Nem akarom degradálni a mentőtisztek vagy a diplomás ápolók tudását, no de álljunk már két lábbal a realitások talaján.:-) Remek, hogy a mentős ellát, ha eltört a lábad, ettől még minimális, sőt, az alaptárgyakat nézve gyakorlatilag nulla előnnyel indul a gimnazistával szemben, akinek viszont friss és viszonylag alapos tudása van fizikából, bioszból, kémiából. Ráadásul benne is van a tanulásban, ami nagy előny akkor, amikor pl. a 3 vastag kötet anatómiát kell bemagolni atlaszostul. Ha a mentős vagy az ápoló akkora ász, miért nem ment egyből orvosira? Valszeg azért, mert oda kevés volt, már bocs.
2015. szept. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Haha, be is b*szna :DDD

Tegyük fel, hogy első két évben az olyan tárgyakat, mint az biofizika, biokémia (esetleg az élettan) meg lehetne tanulni levelezőn. Na de az anatómiát, patológiát, klinikai tárgyakat, betegvizsgálatot, vizsgálati módszereket - magyarul a rutint azt levelezőn hogyan kellene elképzelni? A gyakorlati oktatás még így sem túl erős (kevés az idő, sokan vagyunk), de ha ennyi sem lenne, akkor végképp katasztrófa lenne az egész.

Ezenkívül lehet, hogy egyedül vagyok a véleményemmel, de a 6 éves képzés alatt ki kell alakulnia egy attitűdnek. Rengeteget változik (jó esetben) egy orvostanhallgató, mire az első évtől eljut a diplomáig.

Ehhez az kell, hogy folyamatosan ebben a közegben mozogj, orvos szerepben kommunikálj betegekkel... Sajnos hozzátartozik a sok szívatás, napi gyűrődések is.

Egy másik dolog, hogy orvosin tényleg töménytelen mennyiségű a tananyag, ennek egy jelentős része olyan, amit nem lehet pusztán könyvből, internetes segédanyagokból megtanulni. Így is rengetegen kiesnek/csúsznak (főleg első 2-3 évben), hogy folyamatosan bejárnak az egyetemre, tanulnak év közben. Akkor mi lenne, ha levelező lenne a képzés?

2015. szept. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Akkor kedves Ádám most jön a nap kérdése. Hány évet jártál orvosira? Magyar orvosira? Mert szerintem olyanról lököd itt az okosságot, amiről halvány lila gőzöd sincsen. Ha nem jártál orvosira akkor tök felesleges veled vitatkozni, mert nem látsz bele az oktatásba csak trollkodsz itt össze-vissza!
2015. szept. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

"Az orvosi egyetem általános orvosi (MD) szaka ugyanolyan mester szintű egyetemi képzés, mint a többi műszaki, jogi, agrár, bölcsész, közgazdász szak, vagy az egészségügy területén a gyógyszerész, fogorvos, biológus, állatorvos, fizikus, vagyész, orvosi biotechnológus, klinikai laboratóriumi kutató MSc stb."


Ez meg nem igaz, a fogorvost leszámítva. Egy orvos képzése teljesen más jellegű, mint egy jogászé vagy mérnöké. Jelentősen gyakorlatorientált.

Ó és hogyan rakja le a drága levelezős hallgatók a gyakorlati vizsgákat? Hogyan megy át tetemsétán? Vagy betegvizsgálaton? A hatodévet hogyan csinálja meg, amit lehetetlen levelezőn hiszen az egész év kórházi gyakorlat? Semmit nem tudsz az orvosiról csak lököd a hülyeséget.

2015. szept. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Nem lenne hülyeség a BSC és MSC képzés különválasztása az orvosin is.

Mondjuk BSC -s orvos elég lenne háziorvosnak. Ahhoz elég, lenne, hogy elküldjön szakorvoshoz meg megfázásra írna fel valamit és akkor nem lenne akkora nagy hiány orvosokból. Mert amennnyit használ egy háziorvos az egyetemen megszerzett tudásból és kb. amennyire emlékszik pár év után...

2019. ápr. 13. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
18: Melyik Dr. habil. menne bele, hogy ot tanársegédkém vizsgaztassa (akit tegnapelőtt buktatott meg az egyetemen)?
2020. jan. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!