Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha "X" egy tetszőleges szám,...

Ha "X" egy tetszőleges szám, akkor: a) Mi az inverze? B) Ellentettje? C) Reciproka?

Figyelt kérdés
2015. szept. 9. 19:48
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Tehát akkor az inverz a reciprok?
2015. szept. 10. 11:20
 12/23 anonim ***** válasza:
42%
Az inverz szót egy számra önmagában használva még sosem hallottam. Inverze pl. egy függvénynek vagy műveletnek van.
2015. szept. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
36%

Látom, megjelent néhány értelmes ember is, szerencsére. Remélem, majd ők megvilágítják itt a dolgokat. Sajnos ez a válaszolóknak mindössze néhány %-át teszi ki.


Kedves Kérdező, nem írom meg, még privátban sem, hogy milyen alapvető dologról feledkezett meg itt az egyik hozzászólónk. Sajnos, ezen kérdést, és válaszait, idióták nagy száma lepte el, ezt jól mutatja, hogy előző válaszaimat is lepontozták, analízisben tökéletesen tudatlan emberek.


Részemről, innentől kezdve a téma lezárt. Az idióták szaporodását, és önkényes bírálatát, jómagam, mint analízisben jártas emberek kis táborának része, szabályozni nem tudom.

Lásd demokrácia: Mindenki olyan hülye marad, amilyen csak akar.


Majd ha valakit jobban érdekel a téma, szépen utánanéz, saját maga. Azért, hogy engem itt a sok idióta lepontozzon, eszem ágában sincs részletezni, hogy mi a korrekt és szabatos megfogalmazás.

Ergo maradjon csak mindenki olyan buta, amennyira csak akar. Engem igazából ez rohadtul nem érdekel...

2015. szept. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
"Sajnos, ezen kérdést, és válaszait, idióták nagy száma lepte el, ezt jól mutatja, hogy előző válaszaimat is lepontozták, analízisben tökéletesen tudatlan emberek." - én is lepontoztalak, mert nagypofájúskodsz, ahelyett, hogy hozzászólnál normálisan vagy sehogy.
2015. szept. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Jelenleg az a helyzet, hogy elméletileg mindenki rontott valamit a válaszában, és aki tudja a választ az nem hajlandó válaszolni.


Vannak ezen az oldalon nagyon okos emberek is, akik nagyon gyakran nagyon jókat válaszolnak. Nem tudom, hogy ők most hol vannak, de szerintem ők tudnának (és akarnának is) válaszolni, és akkor mindannyian okosabbak lennénk.

2015. szept. 10. 18:49
 16/23 anonim ***** válasza:

"Az egyetlen, aki tudja a választ", analízisbeli tudatlanságunkról pampog, pedig a kérdésnek nagyon kevés köze van az analízishez, függvénytanhoz.

Egyébként az ellentettet és a reciprokot már megválaszoltuk, az inverznek pedig utánanéztem, az ellentettet szokták így is nevezni.


[link]

2015. szept. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Így a végén közölném a kérdésre a helyes választ is, ha még aktuális.

Kezdésként a helyzetet rögtön szűkítem is arra az esetre, hogy X valós szám.


Általában az invertálhatóság egy művelet tulajdonsága, és azt jelenti, hogy a struktúrának, amelyben a művelet értelmezett, minden eleméhez létezik egy olyan elem, amellyel az eredeti elemet összeművelve a művelet neutrális eleme lesz az eredmény.


A valós számoknak két struktúraművelete létezik (összeadás és szorzás), ezért egy valós számnak kétféle inverzéről lehet beszélni, egy additívról (összeadás szerinti), és egy multiplikatívról (szorzás szerinti). Az előbbit hívják a szám ellentettjének, utóbbit reciprokának.


X ellentettje -X, "mert" X+(-X)=0

X reciproka pedig 1/X, "mert" X*(1/X)=1


(Az összeadás neutrális eleme a nulla, a szorzásé az egy. Ez azt jelenti, hogy bármely X valós számra X+0=X, és X*1=1.)

2015. szept. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
tehát X-nek 2 inverze létezik. Nulla és egy?
2015. szept. 12. 20:15
 19/23 anonim ***** válasza:

Nem, X-nek két inverze létezik: -X és 1/X.

Ha nem érted, először olvasd el mégegyszer!

2015. szept. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

,,bármely X valós számra X+0=X, és X*1=1 "


utolsó része x·(1/x)=1

2015. szept. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!