Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Melyek azok a részecskék,...

Melyek azok a részecskék, amelyeket nem tud magába vonzani a feketelyuk?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy nem minden részecskét tud magába vonzani, és valamelyekre egyáltalán nem hat a gravitáció. Melyek ezek a részecskék? És miért pont ezek? Mi az, ami más ezekben a részecskékben, mint a többiben, amiket képes elnyelni? Illetve melyek azok a részecskék, amelyek ki tudnak szabadulni a fekekte lyukból? Talán a tömeg nélküliek? Vagy miben különböznek a többitől, hogy csak őket képes kisugározni?
2015. aug. 27. 17:09
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

az atomfizika kissé komolyabb dolog a "hallottam"oknál.

Nincs részecske, amelyre nem hat a gravitáció. Ha találsz, szinte bizonyos a Nobel-díjad.

A fekete lyuk határfelületén képzelhető el - Hawking elmélete szerint, melyet ma már a fizika elfogad - fotonpár-képződés, mely során az egyik foton kiszabadul, ezzel a feka lyuk 0,51 MeV energiát elveszít. A gravitáció pedig a nyugalmi tömeg nélküli részecskékre is hat.

2015. aug. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

> „Melyek azok a részecskék, amelyeket nem tud magába vonzani a feketelyuk?”

Azok, amelyeknek elég nagy a sebességük és elég messze haladnak el a fekete lyuk tömegközéppontjától ahhoz, hogy ellipszis pályára álljanak körülötte, vagy hiperbolikus pályán tovább haladjanak.

2015. aug. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Én úgy tudom, hogy nem létezik ilyen részecske, hiszen van egy ilyen feltételezés (vagy tán tény?), hogy rengeteg idő múlva a fekete lyukak lesznek az egyetlen létező égitestek az univerzumban.


De lehet, hogy ezzel hatalmas nagy baromságot mondtam, úgyhogy javítsatok ki, ha tévedtem :D

2015. aug. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Wadmalac ***** válasza:

Ha "odabent", a fekete lyukban a téridő-szerkezet más, neadjisten az általunk ismer fogalmak szerint nem létezik (mindkettő valószínű), akkor onnan nem léphet ki semmi, mert semmi nem rendelkezhet térben-időben értelmezett sebességgel és tehetetlenséggel, ami egy kilépő pályát adhatna neki.

A szingularitáson belülről akkor nem azért nem jön ki semmi, mert túl kéne lépnie a fénysebességet, hanem, mert ami bent van, annak nincs értelmezhető sebessége, tehetetlensége.

2015. aug. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
En kijavitalak, mert tenyleg butasag az, hogy csak az fog letezni. Ugyanis ez nem ugy mukodik, hogy mindent sziv magaba fele es annyival no a tomege. A fekete lyukak egy ido utan valoszinuleg elparolognak es teljesen megszunnek. Ha erdekel ez a tema vedd meg Hawking-az ido rovid tortenete cimu konyvet es olvasd el.
2016. ápr. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!