Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az elektrontobbletnel hol...

Az elektrontobbletnel hol helyezkednek el az elektronok?

Figyelt kérdés
Amire kivancsi vagyok hogy pl egy kondenzator feltoltodesenel az egyik lemezen elektron hiany alakul ki a masik lemezen elektron tobblet, nos ami rovidre zaras eseten kiegyenlitodik de mikor fel van toltve akkor az elektron hianyos oldalon az atomoktol ugymond eltavozik egy elektron az elektrontobbletes oldalon pedig az atomok bovulnek egy elektronnal? Vagy hogy van ez?

2015. aug. 20. 10:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

"(mindenekelőtt: leföldelni a földdel lehet, ezért nevezik így. a többi esetet nevezzük egyszerűen vezetésnek)"


hát nem villanyosmérnök vagyok, de szerintem nem csak földdel lehet földelni

2015. aug. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
A 7. kérdésemnél arra utaltam hogy ha van egy feltöltött kondenzátorom, egyik oldalt elektron hiány a másik oldalt elektron többlet, akkor ha az elektrontöbblettel rendelkező oldalt leföldelem akkor kiegyenlítődik az az oldal, és ha utána rövidre zárom a kondenzátort akkor az is kiegyenlítődik mert az elektronhiányos oldal még elektronhiányos volt viszont mivel az elektrontöbbletes oldalt már előtte leföldeltem így kivontam némi elektront a rendszerböl akkor az eredeti állapothoz képest kevesebb elektron lesz a kondiban, nem?
2015. aug. 23. 12:11
 13/21 anonim ***** válasza:
nahát kondit nem ilyen esetekben szoktak alkalmazni
2015. aug. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
13 as, igen tudom csak kíváncsi vagyok hogy helyes e a meglátásom...
2015. aug. 23. 14:44
 15/21 anonim ***** válasza:

Ha az egyik oldalt leföldeled, akkor az földpotenciálra kerül, vagyis vegyük úgy, hogy semleges lesz.

Ha ezek után a két oldalt összezárod, akkor a másik oldal IS semleges lesz.


Ha előbb a földelést bontod, akkor pedig az összezárásra az elektronok szépen egyenlően szétoszlanak a két részen, és a kettő között nulla lesz a feszültség (de a földhöz képest nem).

2015. aug. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Viszont akkor ebben az esetben elektronhiányos lesz a kondi? vagy nem mondható annak?
2015. aug. 23. 19:11
 17/21 anonim ***** válasza:
Ha a (-) oldalt földeled le, akkor elektronhiányos lesz, igen. Mi a gond?
2015. aug. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Nincs gond, viszont akkor ha ezt sokszor ismételném meg kíváncsi lennék mennyire lehetne elektronhiányosra vinni egy kondenzátort, mi az a határ ami alá már nem lehet vinni...
2015. aug. 25. 19:58
 19/21 anonim ***** válasza:

Ez nem így néz ki.

Ha nagy feszültséget kapcsolsz rá, akkor lesz eléggé elektronhiányos. Elvileg leszedheted róla az összes vegyértékelektront - a valóságban ehhez igen nagy feszültség kellene: sokkal előbb átüt, vagy pótolja a levegőből az elektronokat.

2015. aug. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm erre voltam kíváncsi hogy akkor van egy olyan pont amit nem lehet vele elérni.
2015. aug. 25. 21:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!