Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy néz ki egy "tudós"...

Hogy néz ki egy "tudós" mindennapja? Mennyit foglalkozik a szakmával naponta?

Figyelt kérdés
Illetve ki, mennyit tanult naponta, még ledoktorált, stb...?
2015. aug. 9. 23:07
 1/6 anonim válasza:
100%
Ez tudományterülettől függő, elhelyezkedéstől, és önszorgalomtól is. van aki 0-24ben csinálja, és előfordul olyan is aki még munkaidőben sem .
2015. aug. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Műszaki területre gondolok: matematika, gépészet, villamos mérnökség, fizikus, stb...
2015. aug. 9. 23:32
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én volt témavezetőm (áldassék a neve) napja a következő volt: 10kor megérkezett, kávé, irodalmazás, ebéd, kávé, irodalmazás, hallgató körmére nézés a laborban, irodalmazás, kávé, majd ha már mindenki elhúzott a laborból 4 után nekiállt csinálni valamit. Este ivás.

Vegyészekről van szó. Imádtam amúgy, zseniális arc volt. :)

2015. aug. 10. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Körülbelül annyira sokszínűen, mint egy nem tudósé.

De az mindenképpen biztos, hogy a szakmájával lényegesen több időt tölt, mint az átlagember. Hogy konkrétan mit, az erősen függ a szakmától és az embertől. Biztos, hogy jelentős idő a szakmakövetés (irodalmazás). E terület egyik szépsége, hogy bárhol űzhető. Meccsen, sörivás közben, séta közben, járművön, vagy otthon a fotelben. Ekkor az agyát dolgoztatja. Nagy átfogó kérdéseken, vagy éppen apró részleteken gondolkodik. Néha nagyon sokáig és eredménytelenül. Máskor elég egy villanás, valamit meglát és belenyilall. Na persze ilyen "nyilallása" csak annak lesz, aki előtte módszeresen és nagyon sokat képezte magát.

Mennyit tanult? Rossz a kérdés, mert múlt időben van. A jó tudós elkezdte úgy óvodáskorában (műszaki vonalon például szétszedte minden játékát), folytatta az iskolában, mindenevő és minden érdekli, és természetesen haláláig tanul. Ha nem követi a szakmáját, pár év alatt nemhogy tudós, de rossz alkalmazó se lehet. A tudós is nyugdíjba megy, ha eljön az idő, de akkor is folytatja. Ha engedik, a régi munkahelyén (ostoba főnökök nem szokták engedni), amúgy otthon. Munkájának tárgya széleskörű. Kutatás, új gondolatok, új elvek és eszmék, vagy éppen egy új módszer, és elég sok tanítás. Nem feltétlenül csak az egyetemen, mondjuk úgy, lépten-nyomon.

Az igazi tudós lételeme a saját szakterülete. Még a szórakozását is azon a szemüvegen át nézi, élvezi.

2015. aug. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon jó! Ment a zöld kéz! Nekem ez tetszene, ez a kutatás, fejlesztés, tanulás, stb. Nekem is elég hamar jelentkezett a műszaki irány felé való orientálódás. Olyan 9 éves lehettem, mikor elkezdtem motort szerelni, előtte meg megépítettem legotechnikből egyedül 3 sebességes váltót, hátramenettel, mert egy eszterga belsejében láttam. Persze minden szétszedve már óvodában is. De valahogy 17-18 éves korom után valahogy eltűnt ez a kimagasló érdeklődés. Most egyetemre járok, és most talán visszajött, szerintem egy kis szorgalommal visszahozhatnám a "lemaradásomat".
2015. aug. 10. 14:06
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindig a maximumot akarom magamból kihozni, és minden állításnak, bizonyításnak érdekelnek a gyökerei, hogy mi miért van úgy, honnan származik. Szerintetek kellő szorgalommal meg tudnék csinálni majd egy doktori témát?
2015. aug. 10. 14:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!