Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen hatással lenne egy...

Milyen hatással lenne egy gyermek fejlődésére, ha csak annyit hallana, hogy beszélnek-e vagy nem, de azt nem, hogy mit?

Figyelt kérdés
Nem tudok róla, hogy lenne ilyen betegség, ezért elméleti síkon kérdezem, hogy ha olyan hallással születne valaki, hogy csak azt hallaná, hogy beszélnek-e vagy sem, az milyen következményekkel járna? Nem úgy gondolom, hogy nagyon rosszul hallana, és csak a hangos hangot hallaná meg, hanem meghallana minden fajta hangot, amit a jó hallásúak, de csak annyit hallana belőle, hogy van-e hang és semmi mást, tehát se frekvenciát se semmi egyebet, csak azt, hogy mettől meddig tartott egy hang, tehát lényegében két időben ugyanolyan hosszú hanghatás számára egyforma lenne.
2015. jún. 29. 14:44
 1/7 A kérdező kommentje:
Hogy egyértelmű legyen mire gondolok. El lehet úgy is képzelni, hogy teljesen süket lenne, de lenne nála egy detektor, ami pirosan égne, ha az emberi hallástartományban hallható valami és ő ebből látná, hogy van valami hang a környezetében.
2015. jún. 29. 14:49
 2/7 anonim ***** válasza:
ezt hívják siketségnek egyébként
2015. jún. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A süketség nem minden esetben azt jelenti, hogy valaki az ágyúdörrenést se hallja meg. Vannak hasonló formái, "tompa hallás", az ilyen gyerekből siketnéma lesz, vagyis magától nem tud megtanulni beszélni, logopédus meg tudja tanítani, de mindig "furcsán" fog beszélni, rossz kiejtéssel - elvégre te pl. könyvből hogyan tanulnál meg angolul?
2015. jún. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha nem hallja a hangsúlyt, akkor nem tanulja meg, monoton hangon fog beszélni. Ha csak azt hallaná, hogy van-e hang, akkor nem tanulná meg a beszédet; ahhoz meg kellene különböztetni az egyes beszédhangokat. Az előbbit a nagyothallók, az utóbbit a siketek között nevelnék.

U. I.: csak semmi siketnéma, megsértődnek tőle.

2015. jún. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Öregkoromra annyira megromlott a hallásom, hogy hallom, hogy beszélnek hozzám, de nem értem, hogy mit mondanak. Különösen, ha nem felém fordulva mondják. Rájöttem, hogy ha rám néznek beszéd közben, én szájról olvasással és a hangfoszlányok alapján kiválóan megértem, hogy mit mondanak. De ha nem látom a beszélő száját, akkor nem értem mit mond. Csak hallom, hogy mond valamit, de érteni nem értem...


Ha egy gyereknek lenne ilyen halláskárosodása, oda tudna például fordulni az anyukája felé, ha az szól hozzá, mert a hangot érzékelné, de például sosem tanulhatna meg szegényke beszélni, mert nem értené meg, mit mond az édesanyja...

2015. jún. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
"U. I.: csak semmi siketnéma, megsértődnek tőle." - miért, mi az udvarias kifejezés rá?
2015. jún. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Udvariasan siket, igaz, ezzel nem fejezhető ki, hogy nem beszél.
2015. jún. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!